W finale Pucharu Polski Zaksa Kędzierzyn Koźle zmierzyła się z Jastrzębskim Węglem. Świętować może Zaksa, która bez problemu pokanała 3:0 Jastrzębski Węgiel wygrywając Tauron Puchar Polski.

Pierwszy set zaczął się nerwowo dla obu zespołów. Zarówno Jastrzębianie jak i Kędzierzynianie popełniali sporo błędów. Dobre rzeczy zaczęły dziać się po zagrywce Davida Smitha, który wyprowadził Zaksę na dwupunktowe prowadzenie. Szybko jednak tym samym odpowiedział Rafał Szymura wyrównując wynik meczu. Sytuacja na prowadzeniu ciągle się zmieniała aż do momentu serwowania Łukasza Kaczmarka, który zaczął bombardować swoich przeciwników trudnymi zagrywkami. Jastrzębianie zaczęli popełniać coraz więcej błędów i przez to nie zdołali się już zbliżyć do Zaksy. Przegrali seta 20:25.

Druga partia spotkania rozpoczęła się od serii bloków na siatkarzach Zaksy. Dobrze grał po stronie Jastrzębskiego Węgla Mohammed Al Hachdadi Kędzierzynianie nie poddawali się jednak i szybko zaczęli odrabiać straty. Blok oraz punktową zagrywkę dołożył Jakub Kochanowski. Od tego momentu gra przebiegała punkt za punkt. Dopiero Rafał Szymura wyprowadził Jastrzębski Węgiel na prowadzenie 18:16. Chwilę później asa serwisowego zdobył Kochanowski. Set ten był najbardziej wyrównany i o wygranej musiała zadecydować gra na przewagi. W tej lepsza okazała się Zaksa wygrywając 27:25 po bloku Semeniuka na Al Hachdadim.

W trzecim secie Zaksa pokazała prawdziwą dominację nad siatkarzami Jastrzębskiego Węgla. Od samego początku prowadziła wysoko 6:3. Jastrzębianie gubili się i mylili. Po świetnej grze Kamila Semeniuka odskoczyli na pięć punktów. Rywale próbowali odrabiać straty głównie przez zagrywkę, ale to wszystko było za mało na tak świetnie dysponowaną Zaksę w tym secie. Koniec seta i całego spotkania spuentował asem serwisowym Aleksander Śliwa (25:15).

Zaksa Kędzierzyn Koźle vs Jastrzębski Wegiel 3:0 (25:20; 27:25; 25:15)

MVP: Kamil Semeniuk

ZAKSA Kędzierzyn Kożle: Kaczmarek, Kochanowski, Toniutti, Śliwka, Semeniuk, Smith, Zatorski, Kluth

Jastrzębski Węgiel: Louati, Wiśniewski, Kampa, Al Hachdadi, Gladyr, Szymura, Popiwczak, Bucki, Tervaportti, Kosok