Niedzielny cykl meczów 22. kolejki PKO BP Ekstraklasy rozpoczął się w Grodzisku Wielkopolskim. Długo bramkarze dwóch beniaminków zachowywali czyste konto, lecz końcówka należała do Warty Poznań, która zwyciężyła Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Pierwsza połowa była ospałym widowiskiem, a gra toczyła się głównie w środku pola. Częściej przy piłce byli poznaniacy, ale optyczna przewaga nie przekładała się na sytuacje podbramkowe. Próby wrzutek w pole karne kończyły się na obrońcach przeciwnej drużyny, a strzały z dystansu nie stanowiły zagrożenia.

Podobny futbol można było zaobserwować po przerwie. Długimi fragmentami oczkiem w głowie piłkarzy obu drużyn była gra defensywna. Więcej inicjatywy ze strony Warty dało się zauważyć od 64. minuty. Łukasz Trałka wbiegł w pole karne, zacentrował na głowę Baku, a po jego strzale piłkę nad poprzeczkę przeniósł Pesković.

W 70. minucie otwarty został wynik meczu. Ponownie po koronkowej akcji gospodarzy sprawy w swoje ręce wziął Trałka, mijając dwóch rywali uderzył w stronę bramki, Makana Baku wsadził nogę i poznaniacy prowadzili 1:0. Gracze z Bielska-Białej ruszyli do przodu, trzykrotnie zagotowało się w polu karnym poznańskim piłkarzy, lecz na próżno było szukać efektu. W 90. min. Baku przechwycił piłkę, sprinterskimi umiejętnościami dobiegł z nią do linii pola karnego. Odegrana piłka trafiła za pośrednictwem Kiełba do Jakuba Kuzdry, który podwyższył wynik.

Warta wygrała 2:0 udowadniając dobrą postawę w drugiej części rozgrywek. Prolongatę ekstraklasy po tej wygranej poznaniacy mają na wyciągnięcie ręki.

WARTA POZNAŃ – PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 2:0 (0:0)

Trałka 70., Kuzdra 90.

Warta Poznań: Lis – Grzesik, Ivanov, Ławniczak, Kiełb – Jakóbowski (38. Zreľák), Kupczak, Żurawski (84. Kopczyński), Trałka – Baku, Kuzimski (81. Kuzdra).

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Pesković – Sierpina, Rundić, Janicki, Modelski – Rzuchowski (65. Kocsis), Bieroński (78. Frelek), Hora, Danielak (78. Túlio) – Wilson (65. Roginić), Biliński.