Motor Lublin i Chrobry Głogów spotkały się w meczu 29. kolejki Fortuna 1 ligi. Obie drużyny mają określone cele na końcówkę rozgrywek. Motor walczy o strefę barażową, a Chrobry o utrzymanie. Mecz pomiędzy zainteresowanymi drużynami zakończył się remisem 1:1 po bramkach Mraza oraz Tupaja.

Od początku meczu to piłkarze Motoru potwierdzili bycie faworytem w rywalizacji z Chrobrym Głogów. Gospodarze już w 3. minucie meczu objęli prowadzenie w spotkaniu. Na listę strzelców po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska wpisał się Samuel Mraz. Miejscowi mieli przewagę w stwarzaniu bramkowych okazji. W 11. minucie gospodarze oddali drugi celny strzał w meczu. Z rzutu wolnego Węglarza próbował zaskoczyć Ceglarz. Lublinianie mieli przewagę w stałych fragmentach gry, głównie rzutach rożnych, lecz dobra obrona przyjezdnych nie pozwoliła Motorowi na podwyższenie wyniku. Goście pierwszą groźną okazję stworzyli w 19. minucie. Mandrysz oddaje groźne uderzenie z obrębu pola karnego, lecz czujny Budziłek nie dał się pokonać po strzale przy bliższym słupku. Strzały głową miały kluczowe znaczenie dla ustalenia wyniku. Drugiego gola w meczu w 22. minucie mógł strzelić Mraz, lecz czujny Węglarz po raz kolejny w pierwszej połowie zapobiegł stracie bramki. Goście w 33. minucie stworzyli jedną z najgroźniejszych okazji do strzelenia gola. Niepewną interwencję Budziłka wyręczyli obrońcy gospodarzy zapobiegający stracie bramki.

W drugiej połowie gospodarze mieli przewagę w dośrodkowaniach z bocznego sektora boiska. Gracze Mateusza Stolarskiego już 50. minucie mecz mogli podwyższyć prowadzenie. Uderzenie z obrębu pola karnego okazało się zbyt łatwe dla bramkarza przyjezdnych. Motor stwarzał kolejne bramkowe okazje. W 56. minucie Król oddaje groźny, ale niecelny strzał na bramkę gości. Dwie minuty później jeden z nielicznych strzałów na bramkę Motoru oddali goście. Indywidualną akcję przeprowadził w bocznym sektorze boiska Bartlewicz i strzałem zza pola karnego. Motor nie rezygnował z bramek. Damian Węglarz został bohaterem przyjezdnych w dwóch strzałach. Z bliskiej odległości obronił uderzenie Ceglarza oraz Mraza. Goście nie rezygnowali z doprowadzenia do remisu. Cel zrealizowali w 62 minucie. Błąd bramkarza Motoru po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska wykorzystał Tupaj, kierując piłkę z bliskiej odległości. Motor po raz drugi na prowadzenie mógł wyjść w 68. minucie. Węglarz obronił strzał Wełniaka zza pola karnego. Pięć minut później to Ceglarz był bliski bramki po tym jak nie trafił do bramki przeciwnika.