Milik

W 34. kolejce piłkarskiej Ligue 1 bramkę w meczu Stade Reims – Olimpique Marsylia zanotował Arkadiusz Milik. Polak trafił do siatki, a jego Olimpique wygrało

Milik drogę do siatki znalazł w doliczonym czasie pierwszej połowy. Piłkę po prawej strony otrzymał Payet. Francuz wbiegł w pole karne i dograł na linię piątego metra, skąd do pustej bramki trafił Arkadiusz Milik. Dla polskiego napastnika to piąty ligowy gol w tym sezonie.

Wynik spotkania otworzyła jednak bramka Mbuku, który prowadzenie miejscowym dał uderzając głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kilka minut później bramkę wyrównującą strzelił uderzający z dziesięciu metrów, Payet.

W 66. minucie bliskim wyrównania był Diy, lecz w sytuacji sam na sam trafił w słupek. Gonienie wyniku gospodarzom utrudniła druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Faesa.

W 76. minucie drugiego gola w tym meczu zdobył w bardzo podobny sposób Payet, który ustalił zwycięstwo przyjezdnych na 3:1. Olimpique Marsylia ma obecnie 55 pkt, co daje jej 5. miejsce.

Ligue 1 – 34. kolejka                                                                                         Stade Reims 1:3 Olimpique Marsylia