W spotkaniu 27.kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał na własnym stadionie z Wisłą Płock 2:0. Dzięki zwycięstwu Wisła oddaliła się od strefy spadkowej.

Zabrzanie mogli wyjść na prowadzenie w 17.minucie gdy piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego przeciął jeden z zawodników gospodarzy jednak piłkę na rzut rożny wybił bramkarz przyjezdnych. W kolejnych minutach gra toczyła się w środkowej strefie, a najbliżej zdobycia bramki był Jimenez jednak jego strzał minimalnie minął bramkę strzeżona przez Kamińskiego.

Na początku drugiej połowy gospodarze mogli wyjść na prowadzeni jednak piłkę szykującemu się do uderzenia Boakye w ostatniej chwili wybił Jakub Rzeźniczak. Chwile później doskonałe zagranie na piąty metr otrzymał Krawczyk jednak jego uderzenie minęło bramkę rywali. W 61. minucie Płocczanie przeprowadzili znakomity kontratak, który wykorzystał wprowadzony po przerwie Patryk Tuszyński. Dziesięć minut przed zakończeniem spotkania przebitkę w polu karnym wygrał jeden z zawodników gości, który zagrał do Szwocha a ten pewnym strzałem pokonał Chudego.