Fot. italy24news.com

Wkraczający na piłkarskie salony Nicola Zalewski wyraził chęć gry dla reprezentacji Polski. 19-latek jest wychowankiem AS Romy, w której zadebiutował w rozgrywkach Serie A.

Ostatnie dni są wymarzone dla młodego polskiego piłkarza. 6 maja wystąpił w półfinałowym meczu Ligi Europy przeciwko Manchesterowi United. Zalewski strzelił gola, a jego AS Roma wygrała 3:2, choć w dwumeczu górą byli goście z Manchesteru. Kilka dni później po raz pierwszy wystąpił w meczu Serie A. Zalewski zanotował asystę, a jego AS Roma wygrała z Crotone 5:0.

Teraz wychowanek AS Romy zdradził, że marzy o grze dla reprezentacji Polski. – Reprezentowanie tego kraju to dla mnie powód do domu. Chce w ten sposób podziękować rodzicom. Nie myślę o przyszłości w włoskich barwach. Pierwszym wyborem byłaby Polska – powiedział w wywiadze dla Grand Hotel Calcio Mercato.

Po zakończeniu sezonu rolę trenera zespołu przejmie Jose Mourinho, który w przeszłości sięgał po najważniejsze europejskie trofea. – Mourinho to wspaniały trener, który zdobył szacunek całego świata piłki nożnej. Czy wyobrażam sobie siebie trenowanego przez niego w przyszłym sezonie? Mam nadzieję, że tak – kwituje Polak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!