W meczu 31. kolejki Fortuny I Ligi Resovia Rzeszów zmierzyła się u siebie z Koroną Kielce! Rzeszowianie wywalczyli remis 1:1 pod koniec spotkania.

Na początku pierwszej połowy to Korona Kielce szczególnie starała się o zdobycie bramki nękając obronę Resovii Rzeszów. W 30. minucie spotkania to jednak Rzeszowianie mieli okazję na wyjście na prowadzenie. Szansy nie wykorzystał Przemysław Zdybowicz, który zamiast do bramki trafił w słupek. Resovia dalej atakowała. Niewiele brakowało, a udałoby się im strzelić gola. Przeszkodził w tym Przemysław Szarek, który po błędzie bramkarza Korony doskonale zainterweniował oddalając zagrożenie od własnej bramki.

W drugiej połowie swoją dominację kontynuowała Resovia. Niestety brakowało jej skuteczności aby pokonać golkipera gości. Niespodziewanie to Korona Kielce zdobyła gola w 62. minucie spotkania. Marko Pervan podał do niepilnowanego Jacka Podgórskiego, który zamienił swój strzał na gola. Mimo to Korona nadal nie grała swojej piłki. Pozwalała na bardzo wiele Resovii, która się nie poddawała i dążyła do wyrównania wyniku meczu. To się udało w 82. minucie, kiedy po rzucie wolnym interwencja Zapytowskiego wylądowała pod nogami Podhorina. Temu zostało tylko wykończyć akcję.

Korona Kielce po tym meczu zajmuje aktualnie 12. miejsce w tabeli Fortuny I Ligi z dorobkiem 39. punktów, Resovia Rzeszów ma ich o 10. mniej co daje im 15. miejsce.

Resovia Rzeszów vs Korona Kielce 1:1 (0:0)

0:1 62′ Jacek Podgórski

1:1 82′ Podhorin

Resovia Rzeszów: Łakota, Jaroch, Kubowicz, Persak (46’ Podhorin), Słaby, Wasiluk, Hebel, Adamski (80′ Mikulec), Wróbel (80′ Demianiuk), Twardowski (70’ Soljić), Zdybowicz (58’ Kiełbasa)

Korona Kielce: Zapytowski, Szymusik, Zebić, Szarek, Lisowski, Podgórski (73’ Thiakane), Szpakowski (69’ Petrović), Oliveira, Pervan, Łukowski, Kiełb (78’ Łysiak)