Śląsk Wrocław przegrał wyjazdowy mecz III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy z Hapoel Beer Szewa. Górą gospodarze, którzy wygrywają 4:0, a w dwumeczu 5:2.

Wrocławianie w pierwszym meczu wygrali 2:1, lecz na wyjeździe ulegli aż 4:0, co według komentatorów było skutkiem zbyt szybkiej murawy.

Śląsk gola stracił już w 2. minucie, kiedy to fatalny błąd zanotował Lewkot, który zbyt lekko zgrywał piłkę do własnego bramkarza i futbolówkę przejął atakujący go od tyłu, Ansha, który minął Putnocky’ego i trafił do pustej bramki. Kilka chwil później strata Śląska w środku pola i piłkę w pole karne dostaje Safuri, który pewnym strzałem podwyższa prowadzenie gospodarzy.

W drugiej połowie kolejne dwie bramki. W 54. minucie kolejne trafienie zanotował Ansha, który po dograniu z lewej strony wpakował piłkę do siatki uderzeniem z piątego metra. W 82. minucie wynik spotkania ustalił Shviro.

W europejskich pucharach z polskich drużyn pozostają więc Legia Warszawa i Raków Częstochowa.

Eliminacje Ligi Konferencji Europy – III runda                                                  Hapoel Beer Szewa 4:0 Śląsk Wrocław (dwumecz 5:2)