Raków Częstochowa

Raków Częstochowa wygrał wyjazdowy mecz III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy z Rubinem Kazań. Do rozstrzygnięcia losów awansu potrzebna była dogrywka, gdyż w regulaminowym czasie mieliśmy bezbramkowy remis.

Pierwszy mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Podobnie sytuacja przedstawiała się po pierwszej połowie meczu na boisku Rubina Kazań. Akcje obu drużyn kończyły się najczęściej zblokowaniem.

Więcej emocji po przerwie. Na początku drugiej połowy świetne uderzenie zza szesnastki Haksabanovicia, ale pewnie broni golkiper przyjezdnych, Kovacević.

Raków nie bez szans. W 54. minucie świetne spod końcowej linii wycofuje piłkę w środek pola karnego Cebula, lecz Lopez uderza wysoko nad poprzeczką.

W 83. minucie groźnie pod bramką Rakowa. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w słupek uderza główkujący Abildgaard.

Ostatecznie w Kazaniu remis i o losach awansu decydowała dogrywka. W niej ułatwione zadanie miał Raków, gdyż w 106. minucie czerwony kartonik obejrzał Samosznikow.

Raków wykorzystał wolną przestrzeń i w 110. minucie wyszedł na prowadzenie. Piłkę po podaniu ze środka pola z prawej strony dograł przed linię bramkową Długosz, zaś piłkę w siatce umieścił główkujący Gutkovskis.

W końcówce sporo nerwów. Rzut karny po faulu Wydry otrzymali gospodarze, ale strzał z jedenastki obronił Kovacević.

Eliminacje Ligi Konferencji Europy – III runda                                                     Rubin Kazan 0:0 Raków Częstochowa (dogrywka 0:1)