Idąca jak burza Miedź Legnica w 4. serii spotkań Fortuna I Ligi została przystopowana przez Skrę Częstochowa. Bramka do szatni nie pognębiła beniaminka, który po przerwie zdołał odrobić straty i wywiózł cenny punkt z trudnego terenu, remisując 1-1.

Od pierwszego gwizdka sędziego widać było koncentrację przyjezdnych, którzy świadomi dokonań Miedzi w pierwszych spotkaniach sezonu starali się trzymać rywala jak najdalej od własnego pola karnego. Mimo tego legniczanom udało się stworzyć kilka okazji pachnących golem. W 13. minucie gospodarze na raty próbowali objąć prowadzenie, ale najpierw udaną paradą popisał się Kos a dobitka Drzazgi nie trafiła do celu. 7 minut później Garuch zacentrował do Drzazgi, ale ponownie cało z sytuacji wyszedł bramkarz częstochowian. Pół godziny od rozpoczęcia gry legniczanie egzekwowali rzut wolny, lecz dobre zagranie do Mijuskovicia nie zostało zamienione na gola. Ten ostatni trafił tylko w boczną siatkę. Tuż przed przerwą Miedzi udało się odczarować bramkę Skry. Pierwszoplanowa póki co postać zespołu z Legnicy Krzysztof Drzazga wykorzystał nadarzającą się okazję.

W pierwszym kwadransie po przerwie nadal dominowała Miedź żądna podwyższenia rezultatu, ale jedna z nielicznych akcji gości zakończyła się niespodziewanie wyrównującym golem. Koronkowe rozegranie piłki między częstochowskimi piłkarzami wykorzystał Stromecki, wyrównując w 58. minucie stan pojedynku. 5 minut później Miedź mogła odzyskać prowadzenie, ale będący w dobrej pozycji Drzazga przegrał pojedynek ze znakomicie spisującym się w bramce oraz na przedpolu Kosem. Potem natarciu legniczan nie było końca, ale więcej było bicia głową w przysłowiowy mur aniżeli podań otwierających głowę do bramki. Skra po raz kolejny dobrze odrobiła lekcje z początku sezonu, neutralizując poczynania przeciwnika i już do końca pojedynku nie dała się zaskoczyć. Miedź notuje zatem dzisiaj stratę pierwszych punktów, a Skra z drugiego kolejnego wyjazdu nie wraca z niczym…

Miedź Legnica – Skra Częstochowa 1-1 (1-0)

Drzazga 45. –  Stromecki 58.

Miedź Legnica: Lenarcik – Garuch, Mijusković, Matuszek, Aurtenetxe, Śliwa (65. Stróżyński), Dominguez, Carolina, Tront (82. Bahaid), Zapolnik, Drzazga (65. Lehaire).
Skra Częstochowa: Kos – Winiarczyk, Mesjasz, Krzyżak, Brusiło, Stromecki, Szymański (46. Sajdak), Niedbała (73. Napora), Kwietniewski, Nocoń (78. Bronisławski), Ma