GKS Jastrzębie podzielił się punktami z Resovią w starciu 5. kolejki Fortuna I Ligi remisując 1-1. Wynik ustalony już w pierwszej połowie rywalizacji nie krzywdzi żadnej z drużyn.

Pierwszy sobotni pojedynek mógł się podobać. Żywa, wyrównana gra zaraz na początku drugiego kwadransa mogła dać radość Resovii. Najpierw z pola karnego uderzył Mróz, w kolejnej akcji strzelał Adamski, ale w obu przypadkach piłka minimalnie minęła prawy słupek jastrzębskiej bramki. W 26. minucie groźnie było pod bramką rzeszowian. Feruga wypuścił w bój Kamińskiego, a temu piłkę spod nóg wygarnął Pindroch.

Mimo niezłego poziomu gry pół godziny minęło bez celnego strzału. Niekorzystna statystyka uległa zmianie w ostatnich kilkunastu minutach przed przerwą. W 33. minucie rzut wolny wykonywał Feruga, centrę odegrał w polu karnym Kamiński, a Daniel Rumin dopełnił formalności i GKS prowadził 1-0. Długo gospodarze się tym zapasem nie cieszyli. Dwie minuty później interweniującego w polu karnym Słodowego piłka nieszczęśliwie trafiła w rękę a analiza VAR przyznała gościom rzut karny.

Eksjastrzębianin Marek Mróz okazał się pewnym egzekutorem i ponownie był remis.

Po zmianie stron obie ekipy nie rezygnowały z walki o pełną pulę, choć starania najczęściej kończyły się przed szesnastką. W 63. minucie na akcję solową zdecydował się Rumin, udało się rajd zakończył strzałem, lecz Pindroch był na posterunku. W 74. minucie ten sam zawodnik finalizował akcję GKS-u, ale i tym razem bramkarz przyjezdnych nie dał się zaskoczyć.

Piłkarze z Jastrzębia jeszcze kilka razy zagościli w polu karnym rywali, ale brakowało dobrych, końcowych decyzji lud precyzyjnego wykonania. Ze strony podkarpackiej ekipy w 82. minucie strachu miejscowym napędził Mikulec, lecz strzał z kąta pewnie wyłapał Reclaf.

Minutę przed końcem podstawowego czasu gry po rzucie rożnym zakotłowało się pod bramką gości, lecz po raz kolejny obronną ręką z zagrożenia wyszedł Pindroch i obie drużyny musiały się zadowolić zdobyciem jednego punktu.

GKS Jastrzębie – Resovia Rzeszów 1-1 (1-1)

Rumin 33. – Mróz 38. (z karnego)

GKS 1962 Jastrzębie: Reclaf – Słodowy, Bojdys, Kuczałek, Kamiński (69. Jadach), Witkowski (79. Gulczyński), Feruga (79. Zalewski), Handzlik (59. Balboa), Zejdler (59. Gajda), Borkała, Rumin
i
Resovia: Pindroch – Jaroch, Podhorin, Komor, Adamski – Soljić (46. Hebel), Wasiluk – Antonik (46. Strózik), Mróz, Kiełbasa (87. Ostrowski) – Wróbel (66. Mikulec)