fot: insidethegames.biz

W swoim ostatnim grupowym meczu Polki podejmą Bułgarki. Gospodynie grupy wielokrotnie mierzyły się już z Biało-Czerwonymi na wielkich turniejach. Dzisiaj przedstawimy kilka ostatnich takich pojedynków.

Euro 2003

Podczas tureckich Mistrzostw Europy Polki w swoim trzecim meczu fazy grupowej spotkały się z Bułgarkami. Zaczęło się od zwycięstwa do 17. Drugi set był bardziej wyrównany, ale Biało-Czerwone zwyciężyły go do 22. Problemy zaczęły się od trzeciego seta. Tym razem lepsze okazały się Bułgarki, które wygrały trzeci set do 22 punktów i czwarty do 20. W tie-breaku Polki nie dały jednak odebrać sobie wygranej i pokonały rywalki 15-12. Oczywiście nie musimy przypominać, że Biało-Czerwone zwyciężyły cały turniej. Bułgarki ostatecznie zajęły 7 miejsce. Tak wtedy rozgrywano jeszcze mecze o poszczególne miejsca.

Euro 2007

To Euro rozgrywane było już w innym formacie. Zamiast 6 drużyn w dwóch grupach grały 4 zespoły podzielone na 4 grupy. W ostatnim grupowym spotkaniu polscy widzowie oglądali prawdziwy pięciosetowy thriller. Zaczęło się 20-25 na korzyść Bułgarek. Polki zwyciężyły drugi set 27-25, by potem przegrać trzeci 29-31. W czwartym secie sportowa złość Biało-Czerwonych wzięła górę i Polki rozgromiły swoje rywalki do 13 punktów. Tyle samo punktów Bułgarki zdobyły również w tie-breaku. Polki ostatecznie wygrały 3:2. W fazie grupowej drugiej rundy turnieju Bułgarki nie radziły sobie najlepiej i ostatecznie odpadły z turnieju. Polki zajęły 4 miejsce.

Euro 2009

Podczas Euro rozgrywanego na polskiej ziemi Biało-Czerwone mierzyły się z Bułgarkami w drugiej rundzie turnieju. Zaczęło się źle, bo od porażki 18-25. W kolejnych setach mimo wyrównanej gry to Polki były górą. Sety do 20,21 i 23 punktów i wygrana 3:1. Bułgarki jak dwa lata wcześniej pożegnały się z Euro po drugiej rundzie, natomiast Polki zdobyły brązowy medal.

Euro 2013

Na niemiecko-szwajcarskim Euro Polki i Bułgarki trafiły do grupy śmierci wraz z Czeszkami i Serbkami. W mecz lepiej weszły Biało-Czerwone, które wygrały pierwszy set 25-22. W drugim dostały jednak 18-25 i było 1:1. W trzecim i czwartym secie rywalki Polek nie miały jednak już nic do powiedzenia. Biało-Czerwone zwyciężyły bowiem te sety do 13 i 18 punktów. Mimo wszystko ten turniej nie był udany ani dla Polek, ani Bułgarek. Nasze grupowe rywalki zajęły 4 miejsce i odpadły już po pierwszej rundzie zmagań natomiast Polki w 1/8 finału przegrały 0:3 z Włoszkami.

World Grand Prix 2015

Polki mierzyły się z Bułgarkami w ramach WGP drugiej dywizji. W tym spotkaniu były znacznie lepsze i pewnie wygrały to stracie 3:0 (25-17, 25-20, 25-22).

World Grand Prix 2016

Dobry start rok wcześniej nie zapewnił Polkom jednak awansu do światowej czołówki, dlatego też w 2016 roku ponownie wystartowały one w drugiej dywizji. W Final Four czekały na nie Bułgarki. Polki mimo przegranego pierwszego seta do 23 punktów zdołały wygrać następne 3 partie i całe spotkanie 3:1. Ostatecznie niestety nie awansowały do elity, ponieważ uległy w finałowym starciu Dominikankom.

Liga Narodów 2019

Kolejne starcie i podobny scenariusz jak sprzed dwóch lat. Polki wchodzą słabiej w mecz i przegrywają pierwszy set do 23. W kolejnych partiach są jednak lepsze i ostatecznie ogrywają Bułgarki do 21,21 i 17 punktów.

Kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich 2020

To było trzecie starcie Polek z Bułgarkami, w których miejsce miał ten sam scenariusz. Pierwszy set na korzyść Bułgarek do 23 punktów a następne trzy partie dla Polek do 20,19 i 22 punktów. Trzeci pojedynek z rzędu i trzecia wygrana 3:1.

Spotkanie Polek z Bułgarkami rozpocznie się w środę o godzinie 19:30. Transmisja meczu dostępna będzie na Polsacie Sport.