Mateusz Klich

Rozgrywki ligowa już rozpoczęte. Wraz z ich początkiem zbliżają się europejskie puchary. Większość drużyn jest już znana, do ekip z pewnym występem dołączą drużyny z eliminacji, w których na awans liczą również Polacy.

Europejskie puchary

Radosław Majecki (b)- 90 minut dla AS Monaco w przegranym meczu z Szachtarem Donieck (0:1)

Tymoteusz Puchacz – 71 minut i asysta dla Unionu Berlin w wygranym meczu z KuPS (0:4)

Jakub Kiwior – 90 minut dla Ziliny w przegranym meczu z Jabloncem (1:5)

Karol Świderski – 90 minut dla PAOK w zremisowanym meczu z Rijeką (1:1)

Kamil Grabara (b)- 90 minut dla FC Kopenhaga w wygranym meczu z Sivasspoerm (1:2)

Anglia

Premier League

Mateusz Klich – 59 minut i gol dla Leeds United w zremisowanym meczu z Evertonem (2:2)

Jakub Moder – 11 minut dla Brighton w wygranym meczu z Watford (2:0)

Jan Bednaker – 45 minut dla Southampton w zremisowanym meczu z Machesterem United (1:1)

Łukasz Fabiański – 90 minut dla West Ham w wygranym meczu z Leicester 4:1

Championship

Michał Helik – 90 minut dla Barnsley w zremisowanym meczu z QPR (2:2)

Bartosz Białkowski (b)- 90 minut dla Millwall w przegranym meczu z Cardiff (3:1)

Kamil Jóźwiak – 82 minuty dla Derby w zremisowanym meczu z Middlesbrough (0:0)

Niemcy

Bundesliga

Rafał Gikiewicz (b)- 90 minut dla FC Augsburg w zremisowanym meczu z Eintrachtem Franfurt (0:0)

Robert Gumny – 90 minut i żółta kartka dla FC Augsburg w zremisowanym meczu z Eintrachtem Franfurt (0:0)

Robert Lewandowski – 90 minut i gol dla Bayernu Monachium w wygranym meczu z FC Koeln (3:2)

2. Bundesliga

Dawid Kownacki – 10 minut dla Fortuny Dusseldorf w zremisowanym meczu z Kiel (2:2)

Jakub Piotrowski – 32 minuty dla Fortuny Dusseldorf w zremisowanym meczy z Kiel (2:2)

Adam Dźwigała – 61 minut i gol samobójczy dla St. Pauli w przegranym meczu z Paderborn (3:1)

Marcin Kamiński – 90 minut dla Schalke 04 w przegranym meczu z Regensburgiem (4:1)

Słowacja

Fortuna Liga

Aleksander Paluszek – 90 minut dla Pohronie w przegranym meczu z Moravce-Vrable (1:0)

Daniel Ściślak – 84 minuty Pohronie w przegranym meczu z Moravce-Vrable (1:0)

Jakub Kiwior – 90 minut i gol dla Ziliny wygranym meczu z Senica (3:0)

Włochy

Serie A

Paweł Dawidowicz – 90 minut dla Hellas Verona w przegranym meczu z Sassuolo (2:3)

Szymon Żurkowski – 15 minut dla Empoli w przegranym meczu z Lazio (1:3)

Karol Linetty – 90 minut dla Torino w przegranym meczu z Atalantą (1:2)

Łukasz Skorupski (b)- 90 minut dla Bologny w wygranym meczu z Salenitaną (3:2)

Wojciech Szczęsny (b)- 90 minut dla Juventusu w zremisowanym meczu z Udinese (2:2)

Bartłomiej Drągowski (b)- 16 minut i czerwona kartka dla Fiorentiny w przegranym meczu z AS Romą (3:1)

Piotr Zieliński – 34 minuty i kontuzja dla Napoli w wygranym meczu z Wenecją (2:0)

Sebastian Walukiewicz – 62 minuty dla Cagliari w zremisowanym meczu ze Spezią (2:2)

Bartosz Bereszyński – 90 minut i żółta kartka dla Samdorii Geona w przegranym meczu z AC Milan (0:1)

Serie B

Przemysław Szyminski – 90 minut dla Frosinone w zremisowanym meczu z Parmą (1:1)

Adrian Benedyczak – 25 minut dla Parmy w zremisowanym meczu z Frosinone (1:1)

Adam Chrzanowski – 66 minut dla Pordenone w przegranym meczu z Perugia (0:1)

Thiago Cionek – 90 minut i żółta kartka w zremisowanym meczu z Monzą (0:0)

Filip Jagiełło – 72 minuty dla Brescii w wygranym meczu z Ternaną (0:2)

Kamil Glik – 90 minut dla Benevento w wygranym meczu z Alessandrią (4:3)

Marcin Listkowski – 16 minut dla Lecce w przegranym meczu z Cremoensą (3:0)

Francja

Ligue 1

Przemysław Frankowski – 45 minut i asysta dla Lens w wygranym meczu z AS Monaco (0:2)

Karol Fila – 62 minuty i żółta kartka dla Strasbourga w zremisowanym meczy z Troyes (1:1)

Rosja

Premier Liga

Sebastian Szymański – 90 minut dla Dinamo Moskwa w wygranym meczu z FC Ural (0:1)

Marcin Rybus – 90 minut dla Lokomotiv Moskwa w wygranym meczu z Krasnodarem (2:1)

Grzegorz Krychowiak – 90 minut dla Krasnodaru w przegranym meczu z Lokomotiv Moskwa (2:1)

Stany Zjednoczone

Adam Buksa – 88 minut i dwa gole dla New England Revolution w wygranym meczu z Cincinnati (4:1)

Przemysław Tytoń (b)- 90 minut dla Cinncinnati w przegranym meczu z New England Revolution (4:1)

Kacper Przybyłko – 26 minut dla Philadelphia Union w zremisowanym meczu z Montrealem (1:1)

Jarosław Niezgoda – 3 minuty dla Portland Timbers w przegranym meczu z Austin FC (3:1)

Turcja

Mateusz Lis (b)- 90 minut dla Altay w wygranym meczu z Alanyasporem (1:4)

Inne

Austria – Kamil Piątkowski – 90 minut i asysta dls RB Salzburg w wygranym meczu z A. Kagenfurt (3:1)

Szkocja – Maksymilian Stryjek (b)- 90 minut dla Livingston w przegranym meczu z Motherwell (1:2)

Węgry – Lukas Klemenz – 90 minut dla Honved w wygranym meczu z Paks (3:1)

Wyspy Owcze – Łukasz Cieślewicz i Chris jastrzembski – 90 minut dla Toftir w przegranym meczu z B36 Torshavn (2:1)

Cypr – Mariusz Stępiński – 64 minuty dla Aris w wygranym meczu z Ol. Nicosia (1:2)

Dania – Kamil Grabara (b)- 90 minut dla FC Kopenhagi w wygranym meczu z Sonderjyske (2:0)

Hiszpania (La Liga 2) – Mateusz Bogusz – 84 minuty i dwa gole dla UD Ibiza w zremisowanym meczu z Malagą (2:2)