Lewandowski
fot: getty images

Ostatni weekend zmagań na krajowych boiskach przed przerwą reprezentacyjną już za nami. Tak oto prezentują się występy Polaków z tego weekendu.

Europejskie Puchary

Jakub Kiwior – 90 minut dla Ziliny w przegranym meczu z Jabloncem (0:3)

Kamil Grabara (b)- 90 minut dla FC Kopenhaga w wygranym meczu z Sivassporem (5:0)

Kamil Wilczek – 21 minut dla FC Kopenhaga w wygranym meczu z Sivassporem (5:0)

Karol Świderski – 90 minut i żółta kartka dla PAOK w wygranym meczu z Rijeką (0:2)

Tymoteusz Puchacz – 83 minut dla Unionu Berlin w zremisowanym meczu z KuPS (0:0)

Anglia

Premier League

Jakub Moder – 72 minuty dla Brighton w przegranym meczu z Evertonem (0:2)

Łukasz Fabiański (b) – 90 minut dla West Hamu w zremisowanym meczy z Crystal Palace (2:2)

Championship

Kamil Jóźwiak – 80 minut i żółta kartka dla Derby w zremisowanym meczu z Notthingham Forest (1:1)

Michał Helik – 90 minut dla Barnsley w przegranym meczu z Birmingham (1:1)

Bartosz Białkowski – 90 minut dla Millwall w wygranym meczu z Blackpool (2:1)

Francja

Przemysław Frankowski – 66 minut dla Lens w zremisowanym meczu z Lorient (2:2)

Karol Fila – 70 minut i żółta kartka dla Strabourga w wygranym meczu z Brest (3:1)

Dania

Kamil Grabara – 90 minut dla FC Kopenhaga w wygranym meczu z Vejle (0:4)

Dawid Kurminowski – 21 minut dla Aarhus w zremisowanym meczu z Odense (2:2)

Niemcy

Bundesliga

Rafał Gikiewicz (b)- 90 minut dla FC Augsburg w przegranym meczu z Bayerem Leverkusen (1:4)

Robert Gumny – 83 minuty dla FC Augsburg w przegranym meczu z Bayerem Leverkusen (1:4)

Robert Lewandowski – 90 minut i 3 gole dla Bayern Monachium w wygranym meczu z Herthą Berlin (5:0)

2.Bundesliga

Marcin Kamiński – 90 minut dla Schalke w wygranym meczu z Fortuną Dusseldorf (3:1)

Dawid Kownacki – 5 minut i żółta kartka dla Fortuny Dusseldorf w przegranym meczu z Schalke (3:1)

Jakub Piotrowski – 23 minuty i żółta kartka dla Fortuny Dusseldorf w przegranym meczu z Schalke (3:1)

Włochy

Seria A

Paweł Dawidowicz – 17 minut dla Hellas Verona w przegranym meczu z Interem Mediolan (1:3)

Łukasz Skorupski – 90 minut dla Bologni w zremisowanym meczu z Atalantą (0:0)

Karol Linetty – 86 minut dla Torino w przegranym meczu z Fiorentiną (2:1)

Wojciech Szczęsny – 90 minut dla Juventusu w przegranym meczu z Empoli (0:1)

Szymon Żurkowski – 11 minut dla Empoli w wygranym meczu z Juventusem (0:1)

Bartosz Bereszyński – 90 minut i żółta kartka dla Sampdorii w zremisowanym meczu z Sassuolo (0:0)

Serie B

Filip Jagiełło – 68 minut i gol dla Brescii w wygranym meczu z Cosenza (5:1)

Przemysław Szyminski – 90 minut dla Frosinone w wygranym meczu z L.R. Vicenza (0:2)

Marcin Listkowski – 15 minut dla Lecce w zremisowanym meczu z Como (1:1)

Kamil Glik – 90 minut i żółta kartka dla Benevento w przegranym meczu z Parmą (1:0)

Thiago Cionek – 90 minut dal Regginy w wygranym meczu z z Tenaną (3:2)

Tomasz Kupisz – 79 minut dla Pordenone w przegranym meczu ze Spal (5:0)

Stany Zjednoczone

Patryk Klimala – 63 minuty dla NY Red Bulls w przegranym meczu z Chicago Fire (0:1)

Adam Buksa – 90 minut dla New England Revolution w przegranym meczu z New York City (2:0)

Kacper Przybyłko – 59 minut dla Philadeplhia Union  w przegranym meczu z DC United (3:1)

Rosja

Maciej Rybus – 90 minut i żółta kartka dla Lokomotivu Moskwa w zremisowanym meczu z Dynamo Moskwa (1:1)

Grzegorz Krychowiak – 90 minut dla Krasnodaru w wygranym meczu z Rubinem Kazań (2:0)

Konrad Michalski – 12 minut dla Konyasporu w zremisowanym meczu z Adaną Demirspor (1:1)

Wyspy Owcze

Michał Przybylski – 89 minut dla HB Torshavn w zremisowanym meczu z B36 Torshvan (2:2)

Łukasz Cieślewicz – 90 minut i gol dla Toftir w zremisowanym meczu z 07 Vestur Sorvagur (1:1)

Chris Jastrzembski –  90 minut dla Toftir w zremisowanym meczu z 07 Vestur Sorvagur (1:1)

Inne

Austria – Kamil Piątkowski – 90 minut dla Salzburga wygranym meczu z Hartberg (0:1)

Finlandia – Rafał Wolsztyński – 8 minut dla SJK w wygranym meczu z Haka (4:0)

Węgry – Lukas Klemenz – 90 minut dla Honved w wygranym meczy z Zalaegerszeg (1:3)

Hiszpania – Mateusz Bogusz – 89 minut i asysta dla UD Ibiza w wygranym meczu z Leganes (1:2)

Szkocja – Maksymilian Stryjek – 90 minut dla Livingston w przegranym meczu z Hibernianem (2:0)

Ukraina – Tomasz Kędziora – 60 minut i gol dla Dynamo Kijów w wygranym meczu z Kołos Kowaliwka (7:0)

Turcja – Mateusz Lis (b)- 90 minut dla Altay w przegranym meczu z Fenerbahce (0:2)

Czechy – Kacper Zych – 10 minut i gol dla Karwiny w zremisowanym meczu ze Slavią Praga (3:3)

Słowacja – Jakub Kiwior – 90 minut i żółta kartka dla Ziliny w zremisowanym meczu z Trnavą (1:1)