Jakub Nizioł / Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz

Skuteczni w drugiej i czwartej kwarcie zawodnicy z Bydgoszczy odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Po osiemnaście oczek zdobyli Mateusz Zębski i Paul Jorgensen dla zwycięzców. Enea swój mecz z pierwszej kolejki zagra w środę w Ostrowie.

Dzięki trafieniom Jakuba Nizioła, Alana Herndona oraz Paula Jorgensena goście zdobyli czteropunktową przewagę. W ekipie z Gdyni świetnie spisywali się jednak weterani – Filip Dylewicz oraz Adam Hrycaniuk. Po akcji tego drugiego Asseco Arka wychodziła na prowadzenie. Enea Abramczyk Astoria musiała gonić wynik, co w końcu udawało się po rzutach Michała Chylińskiego. Niesamowita trójka Mateusza Zębskiego oznaczała, że po 10 minutach było 29:27. Drugą kwartę od serii 7:0 rozpoczęła ekipa trenera Artura Gronka i zaczęła kontrolować sytuację na parkiecie. Świetnie prezentował się przede wszystkim Jakub Nizioł, a po dobitce Klavsa Cavarsa różnica wynosiła już 17 punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 54:39.

Trzecia kwarta nie była już tak ofensywna w wykonaniu bydgoszczan, a Bartłomiej Wołoszyn starał się odrabiać straty. To udawało się tylko na chwilę, bo błyskawicznie odpowiadał na to Mateusz Zębski. Enea Abramczyk Astoria miała sytuację pod kontrolą, a po kolejnym zagraniu Zębskiego po 30 minutach było 75:61. Ostatnia część meczu niczego już nie zmieniała. Przewaga gości rosła z minuty na minutę. Na nie co ponad 180 sekund do końca spotkania na tablicy wyników było 71:91 po trafieniu Dyminikasa Domarakasa. Trener Gronek szeroko rotował składem, korzystając z aż 11 zawodników.

ASSECO ARKA GDYNIA – ENEA ABRAMCZYK ASTORIA BYDGOSZCZ 74:97 (27:29, 12:25, 22:21, 13:22)