GLIWICE 23.11.2020 PKO EKSTRAKLASA PILKA NOZNA SEZON 2020/21 MECZ PIAST GLIWICE - LECHIA GDANSK --- POLISH TOP LEAGUE FOOTBALL SEASON 2020/21 GAME MATCH PIAST GLIWICE - LECHIA GDANSK --- NZ JAKUB CZERWINSKI , LUKASZ ZWOLINSKI , PIOTR MALARCZYK , BARTOSZ KOPACZ , MARTIN KONCZKOWSKI , FOT. GRZEGORZ RADTKE / 058sport.pl

W meczu 8. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy Lechia podejmowała w Gdańsku Piast Gliwice. Zwycięstwo gospodarzom dała bramka Zwolińskiego.

Trafienie na wagę kompletu punktów dla Lechii padło w 12. minucie. Spod linii końcowej piłkę na linię bramkową dogrywał z prawej strony Ceesay, zaś do siatki z bliskiej odległości trafił wspomniany Zwoliński.

W drugiej odsłonie gola wyrównującego szukał w 52. minucie Chrapek. Ten uderzał bezpośrednio z rzutu wolnego, ale futbolówka powędrowała minimalnie nad poprzeczką. W 77. minucie na podobną decyzję zdecydował się po drugiej stronie boiska Gajos, którego strzał nieznacznie minął się z słupkiem, więc rezultat na tablicy wyników nie uległ zmianie.

PKO Ekstraklasa – 8. kolejka                                                                                Lechia Gdańsk 1:0 Piast Gliwice                                                                              Bramki: 12′ Zwoliński