Łomża Vive Kielce wygrała mecz 2. kolejki Ligi Mistrzów z Telekom Veszprem. Mistrzowie Polski pokonali węgierski zespół 32:29.

W 1. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów ekipa z Kielc przegrała z rumuńskim Dinamem Bukareszt 29:32. Telekom Veszprem wygrało zaś z PSG 30:27.

Pierwszą połowię mistrzowie Polski wygrali 17:12, choć z kieleckiej drużyny przed drugą połową wykluczono ukaranego czerwoną kartką – Karaliok. Kilka dobrych interwencji pozwalających uzyskać wysokie prowadzenie zanotował w kieleckiej bramce Kornecki, który w 5. minucie obronił rzut Marguca, zaś w 6. i 9. minucie zatrzymał Lekaia. W ofensywie najskuteczniejszym był natomiast Karacić, którzy zdobył cztery bramki.

W drugiej części spotkania przewaga polskiej drużyny nieco zmalała, lecz i tak Łomża Vive Kielce zdołała wygrać 32:29.

Kielczanie mogli wygrać znacznie wyżej. Na siedem rzutów karnych wykorzystali bowiem cztery. Najwięcej goli dla Vive zdobył Dujshebaev, który do siatki trafił siedmiokrotnie.

Łomża Vive Kielce – Telekom Veszprem 32:29