Awans do półfinału turnieju tenisowego ATP w Metz wywalczył Hubert Hurkacz. Polak w dwóch setach pokonał Brytyjczyka Murraya.

W meczu Hurkacza z Murrayem pierwszy set kończony był w tie braku. Obaj panowie ani razu nie dali się przełamać. U Polaka dobrze prosperował serwis, co również było zaletą Brytyjczyka, który asem rozpoczął decydującego gema. Odpowiedź Hurkacza jednak błyskawiczna. Najpierw udany serwis, potem piękny wolej, błędy serwisowe Murraya i wygrana 7:4.

Drugi set rozpoczął się od dobrego serwisu Hurkacza, lecz w kolejnym gemie szybko do wyrównania doprowadził jego rywal. Ten jednak dał się przełamać już w czwartym gemie, co przy świetnie serwującym Polaku nie pozwoliło na zwycięstwo w tym spotkaniu. Hurkacz drugą partię wygrał 6:2, a cały mecz 2:0.

Hubert Hurkacz – Andy Murray 7:6 (7:4) 6:2