Wisła Kraków przegrała u siebie mecz 9. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy. Komplet punktów w starciu z Białą Gwiazdą zapisują na swoje konto gracze Pogoni Szczecin.

Portowcy zwycięskie trafienie zanotowali w 15. minucie spotkania. Z głębi pola w pole karne zagrywał Bartkowski, zaś w sytuacji sam na sam nie mylił się Jean Carlos Silva. Kilka minut wcześniej sytuację sam na sam z bramkarzem gości wykorzystał Forbes, ale był on na spalonym.

Po 9. kolejkach Pogoń ma na swoim koncie 16 pkt, co plasuje ją na 4. miejscu. Wisła jest 8. z dorobkiem 11 oczek.

PKO Ekstraklasa – 9. kolejka                                                                                     Wisła Kraków 0:1 Pogoń Szczecin                                                                                 Bramki: 15′ Jean Carlos Silva

Wisła Kraków: Kieszek – Matěj Hanousek, Frydrych, Szota, Gruszkowski (77′ Szot), El Mahdioui, Młyński (46′ Kliment), Škvarka (85′ Sobol), Yeboah, Żukow (66′ Savić), Brown Forbes (46′ Dor Hugi)

Pogoń Szczecin: Stipica – Stolarski, Triantafyllopoulos, Zech, Bartkowski, D. Dąbrowski, Kozłowski (65′ Kurzawa), Kowalczyk, Silva (72′ Zahović), Grosicki (65′ Kucharczyk), Parzyszek (65′ Smoliński (78′ Żurawski))