Hubert Hurkacz i Jan Zieliński wygrali turniej debla podczas turnieju ATP w Metz. W finale Polacy do zwycięstwa potrzebowali dwóch setów, w których na polu pokonanym pozostawili Hugo Nysa z Monako i Francuza Arthura Rinderknecha.

W pierwszym secie obie pary pewnie wykorzystywały gemy przy własnym serwisie. Do przełamania Hurkacz i Zieliński doprowadzili dopiero w ostatniej możliwej sytuacji i wygrali seta 7:5.

Drugi set to znacznie większa dominacja polskiej pary. Co prawda zarówno jedni, jak i drudzy rozpoczęli go od zwycięstw przy własnym serwisie, ale do przełamań Hurkacz z Zielińskim doprowadzili zarówno w czwartym, jak i szóstym gemie, co dawało prowadzenie 5:1. Później przełamać udało się rywalom, którzy później wygrali kolejnego gema, ale w decydującym momencie szansy na zwycięstwo nie zaprzepaścili Polacy, którzy wygrali drugą partię 6:3.

O zwycięstwie polskiej pary przesądziła lepsza forma na zagrywce. Hurkacz z Zielińskim posłali łącznie dziewięć asów serwisowych, zaś ich rywale tylko jeden. Ponadto mieli oni ponad 80 procent wygranych piłek pierwszego serwisu, czym o blisko 20 punktów procentowych okazali się lepsi od swoich konkurentów.

Hubert Hurkacz/Jan Zieliński – Hugo Nys/Arthur Rinderknech 7:5, 6:3