Grot Budowlani Łódź nie dał szans w premierowej kolejce TAURON Ligi Jokerowi Świecie. Siatkarki z miasta włókniarzy rozprawiły się z przeciwniczkami w trzech setach.

Oba zespoły mocno się zmieniły. W Łodzi przede wszystkim zmienił się trener, bo Jakub Głuszak zastąpił Błażeja Krzyształowicza, a w drużynie jest kilka nowych zawodniczek, m.in. libero Justyna Łysiak, czy atakująca Ana Cleger. Z kolei w Świeciu doszło wręcz do rewolucji, bo w składzie znalazły się tylko trzy siatkarki z poprzedniego sezonu. Trener Bülent Karslioglu ma spore pole wyboru, bo w Jokerze w tym sezonie zagrają m.in. Monika Jagła, Julia Twardowska, Andressa Picussa, czy Bułgarka Wangelija Raczkowska.

Gdyby tegoroczny sezon rozpoczął się od wygranej Jokera, to nie byłaby to aż tak wielka sensacja, jak dwanaście miesięcy temu. Tym razem jednak łodzianki nie pozwoliły na jakiekolwiek wątpliwości. Pierwszy set przyniósł trochę emocji, bo łódzka drużyna wygrała już 23:17, po czym świecianki zaczęły odrabiać straty, zdobywając cztery punkty z rzędu. Zawodniczki Jokera miały dwie piłki w górze, by zbliżyć się do łodzianek na punkt, ale nie zdołały ich wykorzystać. I w pierwszej partii zespół Głuszaka wygrał 25:21.

Drugiego seta łódzki zespół rozpoczął od prowadzenia 3:0 po asie serwisowym Małgorzaty Lisiak, a chwilę później było 5:1. Świecianki za sprawą Sonii Kubackiej zmniejszyły przewagę Grota Budowlanych, ale tylko na chwilę. Drużyna trenera Głuszaka prezentowała się znacznie lepiej od przyjezdnych, a ataki skutecznie kończyły Julia Szczurowska, czy Zuzanna Górecka. W drugim secie łodzianki wygrały 25:16 i objęły prowadzenie 2:0.

W trzeciej partii wydawało się, że świecianki powalczą jeszcze w hali Grota Budowlanych, bo prowadziły 15:11 i 18:14, a Zuzanna Górecka bardzo „krwawiła” wtedy w przyjęciu zagrywki. Łodzianki ambitnie jednak zaczęły odrabiać straty, wzmocniły swoją zagrywkę i doprowadziły do remisu 20:20. W końcówce bohaterką była Górecka, która kończyła atak za atakiem, a łódzki zespół wygrał tego seta 25:23.

GROT BUDOWLANI Łódź – JOKER Świecie 3-0 (25:21, 25:16, 25:23)

MVP: Zuzanna Górecka

Grot Budowlani Łódź: Kędziora, Lisiak, Lewandowska, Łazowska, Górecka, Centka, Cleger, Fedusio, Pelczarska, Damaske, Szczurowska, Skomorowska, Łysiak

Joker Świecie: Gawlak, Wystel, Senica, Michalewicz, Rachkowska, Skrzypkowska, Sikorska, Picussa, Kubacka, Oliveira, Zaborowska, Twardowska, Nowak, Jagła

Źródło: tauronliga.pl