DAVID BREMBLY

Wicemistrzowie Polski w przeciągu dwóch dni ponosi drugą porażkę w rozgrywkach ligi VTB. Tym razem za mocny okazał się UNIKS Kazań.

Zielonogórzanie długo forsowali obronę rosyjskiego zespołu. Ekipa trenera Vidina po trzech minutach przegrywała w Kazaniu 7:2. Po czasie dla Zastalu, polski zespół się obudził i wyszedł na prowadzenie 9:10. Kolejne minuty były wyrównane, a wynik długo oscylował w okolicach remisu. Ostatecznie kwarta zakończyła się wynikiem 22:21 dla gospodarzy. Początek drugiej kwarty zielonogórzanom szedł opornie, jeszcze gorzej niż pierwsze akcje w spotkaniu. Przez trzy minuty nie mogli zdobyć punktów. Trójką z ósmego metra popisał się Devoe Joseph. Niestety skuteczność UNICSu była dużo lepsza i po czterech minutach gry gospodarze mieli już dziesięć oczek przewagi. Choć w pewnym momencie gospodarze prowadzili już czternastoma punktami, to podopieczni Olivera Vidina po dobrej końcówce zdołali zmniejszyć straty – do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 47:39.

Od początku drugiej połowy widzieliśmy wyrównaną grę, zespoły grały punkt za punkt, dopiero po akcji Klimenki w czwartej minucie UNICS podwyższył przewagę do dwunastu oczek. Od pewnego momentu zacięła się ofensywa Enei Zastalu BC. Przez siedem minut gry zielonogórzanie zdobyli jedynie siedem oczek. Moc za to pokazywali gospodarze, którzy dominowali w zbiórkach i zdecydowanie lepiej trafiali do kosza. Ostatecznie przed ostatnią kwartą Enea Zastal BC przegrywał 50:68.

Ostatnią kwartę od dziesięciu oczek z rzędu rozpoczęli gospodarze, którzy już po dwóch minutach ostatniej części meczu prowadzili 78:50. Niestety zielonogórzanie przez ponad trzy minuty nie potrafili znaleźć drogi do kosza drużyny z Kazania. W tym momencie było już dawno po meczu.

Uniks Kazań – Enea Zastal BC Zielona Góra 92:63 (22:21, 25:18, 21:11, 24:13)

Uniks: Hezonja 15, Klimenko 14, L. Brown 12, Canaan 12, Jekiri 11, Spissu 8, Zajcew 5, Woroncewicz 5, Komolow 5, J. Brown 3, Uzinskii 2, Zhbanov 0

Enea Zastal: Nenadić 13, Apić 11, Zyskowski 9, Brembly 9, Joseph 9, Frazier 8, Mazurczak 2, Sulima 2, Meier 0, Szymański 0