Łomża Vive Kielce wygrała na wyjeździe z Motor Zaporoże 26:25. Mecz odbył się w ramach 3. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych.

Po pierwszej połowie Łomża Vive Kielce prowadziła 14:13. Ten rezultat mógł być znacznie wyższy, gdyż obie drużyny kilkukrotnie zmarnowały rzuty karne. Graczy z Kielc kilka razy zatrzymała też poprzeczka, choć ułatwieniem mogły być czerwone kartki za nadmierną ilość przewinień dla dwóch rywali, którzy bosko opuścić musieli w 39. i 53. minucie.

Ostatecznie Kielczanie wygrywają z ukraińskim zespołem 26:25, dzięki czemu notują drugą wygraną w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Najwięcej trafień dla mistrzów Polski zanotował Alex Dujszebajew, Tournat, Nahi i Karacić, którzy rzucali po cztery gole. Aż dziewięć trafień wśród gospodarzy zanotował Malasinskas. Kluczową dla zycięstwa mogła okazać się interwencja Wolffa, który w 55. minucie wygrał pojedynek sam na sam z Puchowskim.

Liga Mistrzów – 3. kolejka                                                                                  Motor Zaporoże 25:26 Łomża Vive Kielce