Sezon 2021/2022 w Energa Basket Lidze kobiet zainaugurowany. W meczu o Superpuchar lepsze okazały się zawodniczki BC Polkowice.

Gdynianki całą czwartą kwartę goniły rywalki. Jeszcze w połowie decydującej części gry polkowiczanki prowadziły pięcioma oczkami, by po kolejnej trójce Artemis Spanou prowadzić 65:71 na dwie minuty do końca. W końcówce spotkania za odrabianie strat próbowała wziąć się jeszcze Mega Gustafson, ale Arka zmniejszyła straty tylko na moment do jednego oczka. Celnym rzutem zza łuku, który przesądził o wygranej BC Polkowice na 22 sekundy do końca meczu zaliczyła Alicja Grabska wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 70:76.

Ważną rolę w w dzisiejszym meczu pełniło trio wśród pomarańczowych Feyonda Fitzerald (20 pkt, 4 zbiorki, 12 asyst, 7 wymuszonych fauli), Artemis Spanou (20 pkt, 6 zbiórek) oraz Stephanie Mavunga (14 pkt, 13 zbiórek)

ARKA GDYNIA – BC POLKOWICE 65:71 (13:10, 24:30, 17:14, 18:23)