Reprezentantki Polki od zwycięstwa u siebie rozpoczęły eliminacje do przyszłorocznych ME w piłce ręcznej. Biało-czerwone pokonały Litwinki 36:22

Już w pierwszej połowie przewaga naszych zawodniczek była ogromna. Po pół godzinie gry gospodynie prowadziły 22:12. Rywalki pierwsze trafienie zanotowały dopiero w 8. minucie. Od tej pory ich skuteczność nieco się poprawiła, ale w końcówce znów przewagę powiększyły Polki. W kilku karnych skuteczne interwencje zanotowała Płaczek, a ponadto ekipę gości osłabiła Kavulauskaite, która otrzymała czerwoną kartkę. Wcześniej kary dwóch minut otrzymywały też Kolosove (Litwa) i Dorsz (Polska), zaś w końcówce pierwszej połowy na ławkę kar skierowała się Rosiak (Polska).

Druga część spotkania była nieco bardziej wyrównana. Tym razem z powodu przewinień kary dwóch minut otrzymały Matuszczyk (Polska), Burkaite (Litwa) i Kniubaite (Litwa). Ostatecznie Polki nie dały sobie odebrać zwycięstwa i wygrały 36:22. Najwięcej trafień dla naszej drużyny zdobyły Matuszczyk i Nocuń, które zanotowały po pięć trafień.

W kolejnym spotkaniu Polki zmierzą się ze Szwajcarkami.

Piłka ręczna – eliminacje ME kobiet                                        Polska – Litwa 36:22 (22:12)

Polska: Gawlik, Płaczek – Płomińska 2, Kobylińska 2, Balsam 3, Gęga 2, Matuszczyk 5, Górna 4, Rosiak 4, Dorsz 1, Nosek 3, Niewiadomska 1, Kochaniak-Sala 1, Achruk, Roszak  2, Nocuń 5

Litwa: Sliupaite, Zilionyte – Kolosove, Lubyte, Strope, Sparnauskaite, Kniubaite, Kavaliauskaite, Repeckaite, Navikaite, Burkaite, Aglinskaite, Sadauskaite, Zilinskaite