Mistrzowie Polski ponieśli drugą porażkę w BCL, czyli koszykarskiej Lidze Mistrzów. Niewiele pomogła skuteczna postawa duetu Palmer-Simmons w barwach Stali Ostrów.

Pierwsza kwarta była niemalże idealna w wykonaniu Ardeu BmSlam Stali. Mistrzowie potrafili w premierowej kwarcie odskakiwać nawet na jedenaście oczek. W drugiej odsłonie mistrzowie Polski ciągnęli wynik dzięki trafieniom z dystansu. Gdy po dwudziestu minutach Stal prowadziła 51:37, można było mieć nadzieję na solidną wygraną. Jednak problemy zaczęły się po zmianie stron. W trzeciej kwarcie mistrzowie Polski mieli spore problemy z przedostaniem się przez świetną obronę Pinaru. Przez 10 minut zdołali zdobyć zaledwie siedem punktów, ale po 30 minutach nadal prowadzili – 58:54. Około cztery minuty przed końcem po wsadzie Semiha Erdena turecki zespół doprowadził do wyrównania. Później ten sam zawodnik dał im prowadzenie i w efekcie wygraną.

Pinar Karsiyaka – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 80:77 (14:24, 23:27, 17:7, 26:19)

Pinar: Colson 18, Erden 17, Roll 14, Korkmaz 10, Blackmon 8, M’Baye 5, Mitchell 4, Taylor 4, Agva 0, Sonsirma 0, Yildizli 0

Arged BM Stal: Palmer 21, Simmons 20, Drechsel 12, Young 9, Andersson 6, Kulig 5, Florence 4, Mokros 0, Wadowski 0