DARRYL WOODSON King Szczecin fot. Karol Makowski polski-sport.com

Trefl przegrywa z Kingiem Szczecin 82:98 w Sopocie. Tym samym gospodarze zajmują drugą pozycję w tabeli Orlen Basket Ligi, a goście plasują się na czwartym miejscu. W spotkaniu z bardzo dobrej strony pokazali się Andrzej Mazurczak (King) – 17 punktów, cztery zbiórki, osiem asyst oraz Darryl Woodson – 22 punkty, dwie zbiórki.

Trefl rozpoczął spotkanie szybkim 4:0, za sprawą Aarona Besta i Andy’ego Van Vlieta. Szybko dogonili ich jednak Morris Udeze i Woodson, co dało Kingowi prowadzenie 14:4. Obecny mistrz Polski, rozkręcał się z minuty na minutę. Mazurczak i Matt Mobley dorzucili swoje celne kosze, a ich przewaga wynosiła już 14 punktów przed końcem kwarty.

Przemysław Żołnierewicz otworzył drugą kwartę, celnym rzutem za dwa, a Tony Meier dorzucił trzy kolejne punkty dla Szczecina. Po drugiej stronie boiska, gonili Auston Barnes i Benedek Varadi, zmniejszając stratę do tylko siedmiu oczek. Mimo to kolejne punkty zdobywali Mazurczak i Kacper Borowski, dając gościom przewagę 12 punktów. Gospodarze nie poddawali się i zaliczyli serię 13 punktów z rzędu, co spowodowało zmniejszenie różnicy punktowej do jednego oczka.

Po przerwie drużyna z Sopotu, za sprawą Geoffreya Grosella, objęła jednopunktowe prowadzenie. Jedynie tylko na chwilę, ponieważ Michale Kyser i Woodson, ustalili wynik na 48:45. Juz po chwili, kilkukrotnie do remisu doprowadzili miejscowi. Udało im się nawet powrócić ponownie na prowadzenie, dzięki Jakubowi Schenkowi i Jarosławowi Zyskowskiemu. Obie drużyny ostro walczyły o pozycję lidera, ale to King kończył kwartę z czteropunktowym prowadzeniem.

Z początkiem ostatniej kwarty, podopieczni trenera Miłoszewskiego, podwyższyli przewagę do 13 punktów. Stratę próbowali zmniejszać m.in. Paul Scruggs, zdobywając dwie trójki z rzędu. Niestety nadal tracili siedem punktów do rywala. Ostatecznie nie dogonili gości i przegrali różnicą sześciu oczek.

Trefl Sopot – King Szczecin: 92:98 (13:27,30:17,27:30,22:24)

Trefl Sopot: Scruggs 17, Best 14, Schenk 13, Groselle 11, Van Vliet 9, varadi 8, Zyskowski 8, Barnes 8, Witliński 4

King Szczecin: Woodson 22, Żołnierewicz 18, Mazurczak 17, Kyser 10, Meier 8, Udeze 7, Borowski 5, Mobley 5, Cuthbertson 2, Nowakowski 0