Loren Jackson fot: Karol Makowski polski-sport.com

Polski Cukier Start przegrywa z Legią Warszawą 92:112 w Lublinie. Tym samym gospodarze odpadli z dalszej rywalizacji w Orlen Basket Lidze.  W spotkaniu wyróżnili się Liam O’reilly (Start) – 34 punkty, pięć asyst oraz Loren Jackson (Legia) – 24 punkty, trzy zbiórki, dziewięć asyst.

Jakub Karolak zainaugurował spotkanie, dwoma zdobytymi punktami dla Lublina. Legia odskoczyła za to na trzy punkty, dzięki Aricowi Holmanowi i Raymondowi Cowelsowi III. Start mimo to szybko wrócił na prowadzenie i ustalił przewagę na poziomie pięciu punktów. Celne kosze zdobyli m.in. Barrett Benson i Jabril Durham. Dodatkowo O’reilly dołożył swoje punkty i przewaga wzrosła do dziewięciu oczek. Goście zdobyli za to 11 punktów z rzędu i tym samym kończyli kwartę z dwupunktowym prowadzeniem.

Drugą kwartę otworzyli Marcel Ponitka i Tyran De Lattibeaudiere, powiększając przewagę zespołu z Warszawy, do siedmiu oczek. Gospodarze odpowiedzieli punktami Karola i Treya Wade’a, ale ich strata nadal wynosiła siedem punktów. Goście trafiali kosz za koszem i trzymali rywala na bezpieczny dystans. Swoje punkty notowali Jackson i Dariusz Wyka, a prowadzenie wynosiło dziewięć punktów. Rywal zdołał się jednak zbliżyć na tylko dwa punkty, ale podopieczni trenera Popiołka zareagowali w porę i odskoczyli na sześć oczek.

Po przerwie Start, zbliżył się do przyjezdnych na jeden punkt, a następnie doprowadził do remisu 55:55. Tymczasem Legia zdobyła dziewięć punktów z rzędu i odskoczyła od rywala. Trafiali m.in. Holman i Christian Vital. Za to stratę drużyny trenera Gronka, zmniejszył do czterech punktów O’reilly.  Następnie udało mu się doprowadzić do remisu 74:74, przed ostatnią kwartę.

Finalna część spotkania, rozpoczęła się od ucieczki Legii i zdobyciem pięciu punktów. Gospodarze szybko się zbliżyli i tracili tylko dwa oczka. Mimo to goście, zdobyli dziesięć punktów z rzędu i prowadzili 12 oczkami. Na pochwałę zasługuje Jackson, który skutecznie wykorzystywał swoje akcje. Głównie dzięki niemu przyjezdni zdobyli 38 punktów w czwartej kwarcie, a całe spotkanie wygrali różnicą 20 oczek.

Polski Cukier Start Lublin – Legia Warszawa: 92:112 (25:27,22:26,27:21,18:38)

Polski Cukier Start Lublin: O’reilly 34, Durham 14, Karolak 12, Benson 11, Gabrić 9, Wade 6, Pelczar 3, Put 2, Krasucki 1, Szymański 0

Legia Warszawa: Jackson 24, Vital 20, De Lattibeaudiere 10, Holman 10, Cowels III 8, Ponitka 8, Kolenda 5, Sobin 5, Kulka 4, Gordon 2, Wieluński 0