W premierze rozgrywek grupowych EuroCup terminarz skojarzył dwie polskie ekipy, które miały okazję spotkać się w Lublinie. W ich zmaganiu Pszczółka AZS UMCS Lublin – mimo wysoko przegranej pierwszej kwarty – wygrał z Enea PSI Gorzów Wielkopolski 79-59.

Istota pierwszego grupowego meczu sparaliżowała gospodynie, które przez pół premierowej kwarty nie radziły sobie z obroną strefową gorzowianek. Poza osobistymi Fassiny, miejscowe tylko raz z gry trafiły w tym okresie do kosza.

W 9. minucie po stracie kolejnej stracie w rozegraniu i kontrze było już 11. punktów do odrobienia (12:23), całość kwarty skończyła się dla zespołu z Gorzowa jeszcze lepiej. Trójkę rzuciła i przyjezdne miały 14. punktów zaliczki (14:28).

Drugą kwartę Pszczółka AZS rozpoczął od 8. punktów z rzędu (22:28), dzięki pozycjom rzutowym Natashy Mack i skuteczności tej zawodniczki. Nie bez znaczenia była zmiana na pozycji rozgrywającej. Trener Szewczyk dał odpocząć Stanacew, a na parkiecie pojawiła się Zuzanna Sklepowicz. Zawodniczki z Gorzowa nie miały swobody w ataku, często oddawały rzuty z nieprzygotowanych pozycji, więc role w drugiej kwarcie wciąż się odwracały. Rzut Fassiny z 3. metrów w 17. minucie dał AZS-owi pierwsze prowadzenie (32:31). Do samej przerwy trwała zacięta walka o każdy centymetr boiska, a na długą przerwę zespoły schodziły z remisem (36:36).

W trzeciej kwarcie choć progres intensywności gry lublinianek osłabł, dalej trwał proces łamania rywalek. To dzięki kontynuacji gry defensywnej, z którą nie radziły sobie przyjezdne. Na obu deskach rządziła niepodzielnie Mack wspomagana jak trzeba było przez Kamiah Smalls. Rozważna gra pozwoliła lubliniankom zamknąć tą odsłonę czteropunktowym zwycięstwem (54:50).

Ostatnia kwarta meczu zapowiadała się emocjonująco, lecz w istocie rzeczy taką nie była. Gospodynie narzuciły swój styl gry podkręcając jeszcze tempo i szybko stało się jasne, że punkty zostaną nad Bystrzycą. Ostatecznie po koncertowej grze w ostatniej części Pszczółka AZS Lublin wygrał to spotkanie różnicą 20. punktów (79:59).

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 79:59 (14:28, 22:8, 18:14, 25:9)