Mistrz kraju nie dał rady we własnej hali trzeciej ekipie ubiegłego sezonu. Grupa Azoty Chemik Police przegrał rozgrywane w ramach 4. serii  TAURON Ligi spotkanie z ŁKS Commercecon Łódź 1-3.

Przed tym meczem policzanki miały na koncie komplet trzech zwycięstw, natomiast łodzianki dwa przegrane mecze, w tym jeden ze zdobyczą punktu.

Premierowa odsłona była wyrównana 10:10. Oba zespoły popełniały mało błędów, skutecznie grały w ataku i do połowy partii był remis 15:15. Dopiero wtedy łodzianki w jednym ustawieniu zdobyły cztery punkty 19:15 i przejęły kontrolę nad setem. Skuteczna na środku siatki była Klaudia Alagierska, punkty dołożyła Martyna Grajber i przeciwniczki, które popełniły błędy na siatce i przewaga przyjezdnych wynosiła trzy oczka 22:19. Ełkaesianki grały swobodnie i utrzymały bezpieczny dystans do końca 25:22.

Druga partia od początku układała się po myśli łodzianek. Szybko wyszły na prowadzenie 6:4 i tę przewagę utrzymywały do połowy seta 16:14. W zespole ŁKS-u dobrze spisywały się Veronica Jones-Perry oraz  Martyna Grajber, po drugiej stronie siatki o punkty walczyła głównie Martyna Łukasik. W drugiej części partii zawodniczki Michała Maska podkręciły tempo i uzyskały sześć oczek przewagi 21:15, a po błędzie Agnieszki Kąkolewskiej wygrały 25:18.

Set numer trzy zaczął się od skromnego prowadzenia policzanek 5:3. Jednak podopieczne Jacka Nawrockiego nie miały łatwo, bowiem rywalki cały czas naciskały i szybko doprowadziły do remisu 6:6. W ekipie z Polic dobrze spisywała się Martyna Czyrniańska, która zagrała od początku tego seta, swoje punkty dołożyły Martyna Łukasik oraz Jovana Brakocević-Canzian i Chemik ponownie był na  prowadzeniu 11:8. Tym razem łodzianki zaczęły grać nerwowo, popełniały błędy i dostarczały kolejne punkty na konto gospodyń 15:8. W końcówce policzanki rządziły na boisku, wygrywając akcję po akcji. Seta udanym atakiem zakończyła Iga Wasilewska 25:15.

W czwartej partii policzanki odkręciły tempo spotkania. Od punktowej zagrywki zaczęła Naiane  De Almeida Rios, punkty w ataku dołożyły skrzydłowe i na początku uzyskały wysokie prowadzenie 8:3. Po chwilowej niemocy do walki wróciły łodzianki. Skuteczne na siatce były Julita Piasecka, Veronica Jones-Perry i na tablicy wyników pojawił się remis 14:14. Do stanu 17:17 trwała wyrównana walka. W końcówce błędy policzanek dały przewagę podopiecznym Michała Maska 21:17. Ostatecznie łodzianki wygrały 25:21.

Grupa Azoty Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź 1-3 (22:25, 18:25, 25:15, 21:25)

MVP: Veronica Jones-Perry

Grupa Azoty Chemik Police: Rios, Kowalewska, Kąkolewska, Brakocević-Canzian, Wasilewska, Połeć, Łukasik, Lipska, Czyrniańska, Milenković, Pol, Stenzel, Żurawska.

ŁKS Commercecon Łódź: Grajber, Pacak, Jukoski, Witkowska, Sobiczewska, Colombo, Ratzke, Gajer, Alagierska, Piasecka, Jones-Perry, Maj-Erwardt, Strasz.

Źródło: tauronliga.pl