JAMES FLORENCE

Po dobrej pierwszej połowie sopocianie byli dobrej myśli w Ostrowie. Jednak pogoń po zmianie stron i skuteczny James Florence sprawiły, że kolejną wygraną we własnej hali odnoszą zawodnicy Argedu BMSlam Stali.

Pierwsze minuty to skuteczna gra Trefla. Sopocianie po trójce Mateusza Szlachetki 10:3. Podopieczni trenera Milicicia grający przed własną publicznością próbowali gonić. Gdy trafił zza łuku Michael Young straty Stali topniały do trzech oczek. To podziałało na sopocian motywująco. Kolejne trafienia kolejno Younga, Linboma, Franke i Gruszeckiego bez odpowiedzi gospodarzy, a goście odskoczyli aż na trzynaście punktów. Tuż przed końcem pierwszej kwarty trójką zmniejszył straty Drechsrel. Po wznowieniu gry w drugiej kwarcie sopocianie dalej kontrolowali wydarzenia na boisku. Potrafili odskakiwać aż na piętnaście oczek po akcji 2+1 Szlachetki w trzynastej minucie. Ostrowianie w tym momencie złapali oddech i zaliczyli serię 9:0 czym zmniejszała straty. Jednak końcówka należała dalej do gości. Celne trójki Sharmy i Kolendy sprawiły, że sopocianie tracili do rywali 8 punktów po dwudziestu minutach gry.

Rzut z dystansu Jamesa Florence’a na początku trzeciej kwarty zbliżył Arged BM Stal na zaledwie trzy punkty. Później James Palmer podobnym trafieniem zmniejszył różnicę do punktu. Ten sam zawodnik po chwili doprowadził już do remisu. Trefl ciągle nie chciał pozwolić na nic więcej. Ostatecznie jednak efektowna dobitka Denzela Anderssona sprawiła, że po 30 minutach było 63:61. W kolejnej części spotkania sopocianie wracali na prowadzenie po akcjach Gruszeckiego oraz Franke. Szybko zmieniał to jednak Michael Young. Dodatkowo, w ważnych momentach trener Igor Milicić mógł ponownie liczyć na Florence’a, który trafił 6 z 10 rzutów za trzy. Końcówka spotkania była już pod kontrolą ostrowian.

Najwięcej dla ostrowian zdobyli James Florence 24 pkt (6 trójek i po 4 zbiórki i asysty) oraz 16 dołożył Michael Young (5 zbiórek i 6 asyst). Wśród sopocian 22 zdobył Karol Gruszecki.

ARGED BMSLAM STAL OSTRÓW WLKP. – TREFL SOPOT  86:78  (16:26, 22:20, 25:15, 23:17)