W meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy Radomiak Radom podjął Górnik Łęczna. Radomianie nie mieli trudnego zadania i wygrali 3:1.

Mecz rozpoczął się bez fajerwerków. Obie strony nie pokazywały nadzwyczajnego futbolu. Dopiero od piętnastej minuty spotkania przewagę zyskali gospodarze. To przełożyło się na zdobycie gola w 25. minucie, kiedy to Karol Angielski pokonał lobem bramkarza rywali. Mimo, że w akcji było sporo szczęścia, bo piłka najpierw odbiła się od poprzeczki, a dopiero później trafiła do siatki Kamila Pajnowskiego to Radomiak mógł cieszyć się z prowadzenia. Górnik nie potrafił odpowiedzieć na to trafienie, co doszczętnie wykorzystał już po raz drugi Radomiak. W 38. minucie po dośrodkowaniu z rzutu różnego Maurides podwyższył prowadzenie na 2:0. Jego strzał głową pomimo próby interwencji nie został obroniony.

Druga połowa była również pod dyktando gospodarzy. Górnik miał ogromne problemy w obronie i choć w bramce dwoił się i troił Maciej Gostomski to nie był w stanie powstrzymać ataków Radomiaka. W 61. minucie Maurides podał prostopadle do wbiegającego w pole karne Luisa Machado. Ten strzelił z woleja trafiając wprost w bramkarza. Piłka jednak odbiła się i wróciła pod nogi Portugalczyka, który przy drugim uderzeniu był już bezbłędny. Górnik nie mając za wiele do stracenia rzucił się do ataku. Przez długi czas nie przynosiło to skutku.

Wreszcie jednak w 82. minucie meczu Damian Gąska otrzymał podanie z prawej strony. Wykorzystał je uderzając celnie i precyzyjnie. Dzięki temu zdobył dla swojego zespołu trafienie honorowe.

Po 12. kolejce zdecydowanie lepiej jako Benjaminek wypada Radomiak Radom, który zajmuje wysokie 6. miejsce. Górnik Łęczna plasuje się na ostatniej pozycji.

Radomiak Radom vs Górnik Łęczna 3:1 (2:0)

1:0 25′ Karol Angielski

2:0 38′ Maurides

3:0 61′ Luís Machado

3:1 82′ Damian Gąska

Radomiak Radom: Filip Majchrowicz, Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz, Leândro (75’Mario Rondón), Tiago Matos, Filipe Nascimento, Luís Machado (75′ Rhuan), Karol Angielski, Maurides (87′ Dominik Sokół).

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski, Bartosz Rymaniak, Tomasz Midzierski, Kamil Pajnowski, Leândro, Marcel Wędrychowski (86′ Łukasz Szramowski), Tomasz Tymosiak (46’Szymon Drewniak), Janusz Gol, Álex Serrano (46′ Damian Gąska), Serhij Krykun (60′ Michał Mak), Bartosz Śpiączka (79′ Przemysław Banaszak).