W meczu 5. kolejki PlusLigi zacięty bój stoczyły ze sobą Aluron CMC Warta Zawiercie z Cuprom Lubin. Ostatecznie zwycięsko z tego starcia wyszła Warta Zawiercie wygrywając 3:2.

Pojedynek obu zespołów był bardzo wyrównany. Do jego rozstrzygnięcia potrzebnych było aż pięć setów.

W pierwszym z nich szczególnie widoczne były błędy w polu serwisowym po obu stronach. W pewnym momencie gospodarze odskoczyli na trzy oczka, kiedy dobrym serwisem zaskoczył Uros Kovacević. Za chwilę swoje trzy grosze w tej kwestii dorzucił też Miłosz Zniszczoł. Świetnie w ataku spisywał się także Dawid Konarski. To wszystko przesądziło o zwycięstwie gospodarzy 25:20.

W drugim secie to goście wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Jednak Kovacević i Konarski nie chcieli odpuścić rywalom i dążyli do doprowadzenia do remisu. To się udało, ale nie na długo. Za chwilę Zawiercie znowu odrabiała i tak ten set toczył się do końca aż do gry na przewagi w której zespół z Lubina okazał się lepszy wygrywając 26:24.

Kolejna partia znów rozpoczęła się od prowadzenia Lubinian 4:1. Na to zareagował przerwą trener Zawiercia. Na nic się to jednak zdało bo chwilę później Cuprom Lubin odskoczył na siedem oczek. Kolejna przerwa nic nie dała i tego seta Warta Zawiercie musiała już spisać na porażkę. Porażkę wysoką, bo Lubinianie wygrali aż 25:17.

Czwarta odsłona nareszcie rozpoczęła się po myśli Warty. Gospodarze szybko objęli w niej prowadzenie 8:4. Zawiercie utrzymywało tą przewagę. Co prawda pod koniec seta Lubinianie zbliżyli się na dwa punkty, ale Warta Zawiercie w pełni kontrolowała przebieg tego seta wygrywając go 25:22 i doprowadzając do tie-breaka.

W tie-breaku Zawiercianie kontynuowali swoją dobrą grę z czwartego seta. Wyszli na szybkie prowadzenie 3:0 po asie Miłosza Zniszczoła oraz punktowym ataku Conte. Zawiercie miało aż cztery piłki meczowe, żeby skończyć wygraną ten pojedynek. Oczywiście wykorzystali to zwyciężając w ostatnim secie 15:11 i w całym meczu 3:2.

Dzięki temu zwycięstwu Aluron CMC Warta Zawiercie zajmuje bardzo wysoką – drugą pozycję (jedenaście punktów) w tabeli PlusLigi. Cuprom Lubin jest na dziesiątej pozycji z dorobkiem czterech punktów.

Aluron CMC Warta Zawiercie vs Cuprum Lubin 3:2 (25:20; 24:26; 17:25; 25:22; 15:11)Aluron CMS Warta Zawiercie: Konarski, Zniszczoł, Cavanna, Orczyk, Niemiec, Cavanna, Kovacević, Żurek, Malinowski, Tavares Rodriguez, Conte, Depowski

Cuprum Lubin: Waliński, Pietraszko, Kapica, Ferens, Gunla, Stępień, Sas, Szymura, Maruszczyk