foto: Paweł Jakubowski

Przed nami już 8. kolejka STATSCORE Futsal Ekstraklasy. W niej nasze oczy będą zwrócone głównie na Wilanów oraz Polkowice, gdzie przed szansą na dogonienie lidera staną Piast Gliwice oraz Constract Lubawa.
Pod nieobecność Rekordu Bielsko-Biała, który przebywa na Malcie na turnieju rozgrywanym w ramach Ligi Mistrzów Futsalu szansa na dogonienie lidera przed innymi zespołami otwiera się bardzo szeroko.
Zdecydowanie największa przed Piastem Gliwice, który uda się do Wilanowa na spotkanie z miejscowym AZS-em UW DARKOMP. Gdyby zawodnikom Orlando Duarte udało się przywieźć komplet punktów do domu, zrównaliby się oni stanem konta z bielszczanami. Zadanie nie będzie jednak łatwe.
Nie przypuszczam żeby to spotkanie było zamknięte. Spodziewam się, że bramek nie będzie brakować i będzie to dobry mecz dla kibiców. Będziemy chcieli sprawić chociaż małą niespodziankę, łatwo na pewno się nie poddamy, a Piast będzie miał problemy żeby zdobyć u nas punkty – mówi Michał Klaus, jeden z najlepszych strzelców Akademików.
Początek tego spotkania już w sobotę o godzinie 12.00 w nSport+ oraz na Canal+ online.
Z podobnym celem na parkiet w Polkowicach wyjdą zawodnicy Constractu Lubawa. Wicemistrzowie Polski w starciu z beniaminkiem z Dolnego Śląska będą zdecydowanym faworytem i trudno się tu spodziewać innego rezultatu jak wysokiego zwycięstwa gości, którzy chcą włączyć się do walki o mistrzostwo Polski.
Poza tym ciekawie może być w Warszawie: Legia podejmie Fit-Morning Gredar Brzeg oraz w Opolu, gdzie również znajdujący się w czołówce Dreman Komprachcice zmierzy się z pięciokrotnym mistrzem Polski, Clearexem Chorzów.

Komplet spotkań 8. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy:

AZS UW DARKOMP Wilanów, sobota, godz. 12.00 (nSport+)
Team Lębork – Red Dragons Pniewy, sobota, godz. 18.00 (WP Pilot)
Legia Warszawa – Fit-Morning Gredar Brzeg, sobota, godz. 18.00 (WP Pilot)
Górnik Polkowice – Constract Lubawa, niedziela, godz. 16.00 (WP Pilot)
Dreman Opole Komprachcice – Clearex Chorzów, niedziela, godz. 18.00 (WP Pilot)
GI Malepszy Futsal Leszno – FC Reiter Toruń, niedziela, godz. 18.00 (WP Pilot)
Red Devils Chojnice – MOKS Słoneczny Stok Białystok, niedziela, godz. 18.00 (WP Pilot)
AZS UG Futsal – Rekord Bielsko-Biała 3:10 (1:6) spotkanie zostało rozegrane awansem 29 września

Źródło: Futsal Ekstraklasa Sp. z o.o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!