Wczesne czwartkowe godziny przyniosły nam starcie duetów Matuszewski/Romios – Wang/Zhou w ćwierćfinale debla w chińskim Shenzhen. Górą z rywalizacji wyszli Chińczycy, którzy wygrali 6:4; 6:4.

Spotkanie otworzyli Polak i Australijczyk. Jednak już drugi gem pokazywał, że mecz będzie się w głównej mierze odbywał na zasadzie gem za gem. W trzecim gemie znów Matuszewski i Romios uzyskali przewagę 2:1, jednakże Wang i Zhou szybko wyrównali (zwyciężając na czysto) a następnie przełamali polsko-australijski duet i sami objęli prowadzenie którego nie oddali do końca partii. Potrafili nawet je zwiększyć do dwóch gemów przewagi i wygrywając dziesiątego gema do zera zakończyli inauguracyjną odsłonę spotkania rezultatem 6:4.

Drugi set wyglądał całkiem podobnie. Jednak to Chińczycy go otworzyli, a przełamanie w trzecim gemie zanotowali Piotr Matuszewski i Matthew Christopher Romios. Oni jednak przewagi utrzymać nie potrafili i utracili ją w siódmym gemie. Później Aoran Wang i Yi Zhou podwyższyli (znów!) prowadzenie do dwóch gemów i utrzymali je do samego końca. Był to kolejny set w którym Matuszewski i Romios 3 z 6 gemów przegrywali bez zdobycia choćby punktu, co nie wydaje się dobrą perspektywą. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem 6:4 Chińczyków i to oni, wygrywając 2:0 w całym meczu, zagrają w półfinale.

Natomiast Polak i jego partner z Oceanii od finału w meksykańskim Morelos nie są w stanie długo pograć w jakimś turnieju, gdyż odpadają już w drugiej rundzie.