W Policach odbył się mecz szóstej kolejki Tauron Ligi kobiet. Grupa Azoty Chemika Police podjęły Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz i pewnie zwyciężyły 3:0.

W pierwszy set o wiele lepiej weszły gospodynie, Bydgoszczanki próbowały nawiązać walkę i do pewnego momentu trzymały się wyniku. Po skutecznych atakach Kąkolewskiej i Łukasik Policzanki odskoczyły na cztery punkty i pilnowały swojej przewagi aż do końca tego seta wygrywając 25:17.

W drugiej partii siatkarki z Bydgoszczy nawiązały większą walkę niż w pierwszej. Mimo, że miały nawet pięć punktów przewagi nad gospodyniami nie potrafiły tego wykorzystać i w drugiej połowie seta straciły tą przewagę. Chemik Police znów był górą tym razem zwyciężając 25:20.

W trzecim secie od samego początku dziewczyny z Chemika Police wypracowały dużą przewagę (6:1). Udanie atakowała Kąkolewska, Łukasik czy Czyrniańska. Bydgoszczanki zdołały odrobić część strat zbliżając się na trzy punkty (8:5). Za chwilę przewaga znów wynosiła pięć oczek. W dalszej części seta siatkarki Pałac Bydgoszcz zbliżyły się na dwa punkty, ale po kilku akcjach to ponownie Policzanki były na kilkupunktowym prowadzeniu. Dziewczyny wygrały seta 25:21, a cały mecz bez większych problemów 3:0.

Chemik Police po tym spotkaniu zajmuje drugie miejsce w tabeli Tauron Liga z piętnastoma punktami, natomiast Pałac Bydgoszcz dziesiąte z jedynie 4 oczkami.

Grupa Azoty Chemik Police vs Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:17;25:20;25:21)

MVP: Martyna Łukasik

Chemik Police: Kowalewska, Łukasik, Milenković, Kąkolewska, Wasilewska, Brakocević-Canzian, Stenzel, Lipska, Czyrniańska, Rios

Pałac Bydgoszcz: Bałdyga, Cassemiro, Bokan, Majkowska, Hage, Balmas, Saad, Mazurek, Szczepańska-Pogoda, Szperlak, Majkowska