fot: Twitter.com @PogonSzczecin

Mecz z Pogonią miał być nowym otwarciem dla Legii i Marka Gołębiowskiego. Zamiast tego drużyna ze stolicy Polski zaliczyła piątą już porażkę w rodzimej lidze z rzędu!

Pierwsza połowa

Legioniści szybko mogli objąć prowadzenie, ponieważ w 4. minucie Stipica popełnił błąd na przedpolu, lecz Emreli nie zdołał trafić w światło bramki z ostrego kąta. W 10. minucie po kolejnym błędzie w defensywie Pogoni przed szansą stanął Luquinhas, ale Stipica sparował jego uderzenie. Minutę później odpowiedzieć próbował Jean Carlos, który oddał strzał po dobrym dograniu Kurzawy. Miszta był jednak na posterunku. W 13. minucie Stipica popełnił kolejny błąd, uderzając w nabiegającego Emreliego. Piłka w tej sytuacji powędrowała na słupek bramki Pogoni! Po intensywnym początku spotkania jego tempo w kolejnych minutach nieco osłabło, a gra przeniosła się przede wszystkim do środka pola. Próbowali uderzać na bramkę Pogoni Legioniści, lecz ich próby nie sprawiały większych problemów Stipicy. Wydawać się mogło, że tak już zakończy się ta połowa, lecz tuż przed jej zakończeniem doskonałą wrzutkę Kowalczyka, na bramkę zamienił Luka Zahović!

Druga połowa

Od mocnego akcentu drugą połowę rozpoczęli Portowcy. Rafał Kurzawa dostał świetne dogranie od Bartkowskiego i z okolic dwunastego metra pokonał Misztę. Początkowo sędziowie zasygnalizowali spalony, lecz VAR obalił tę teorię. Było już 0:2! Legioniści szybko przesunęli się do ataków i próbowali zagrozić Pogoni, która jednak dzielnie się broniła. W okolicach 60. minuty po kilku nieudanych akcjach piłkarzy ze stolicy na Łazienkowskiej słychać było gwizdy dochodzące z trybun zajmowanych przez sympatyków Legii. W 68. minucie blisko bramki kontaktowej był Rose. Zawodnik gospodarzy mógł wykorzystać zamieszanie w polu karnym Pogoni, lecz Stipica był czujny i wybił futbolówkę praktycznie z linii bramkowej. Mimo naporu Legionistów, Portowcy nie zamierzali zamykać się tylko na własnej połowie. Z kontrami wychodzili Kucharczyk i Kozłowski, lecz zostawali powstrzymani. W 82. były zawodnik Legii, Kucharczyk mógł pogrążyć stołeczny klub, lecz Miszta odbił jego strzał na rzut rożny. Wynik spotkania nie uległ jednak zmianie, a Legia zaliczyła piątą porażkę w Ekstraklasie z rzędu!