Emocje w Energa Basket Lidze Kobiet? Dlaczego nie… W spotkaniu z dwoma dogrywkami torunianki wygrywają z Polską Strefą Inwestycji.

Aż dwóch dogrywek potrzeba było w Toruniu, aby Energa Toruń pokonała gorzowski AZS! Po 20 minutach gry na 11 – punktowym prowadzeniu były przyjezdne, jednak po zmianie stron punkt po punkcie Energa odrabiała straty. Dogrywkę zapewniło trafienie Quinntavi Bennett na 5 sekund przed zakończenie (71:71). Kolejny dodatkowy czas gry „uratowało” trafienie Borislavy Hristovej na 13 sekund przed końcową syreną.W drugiej dogrywce remis po 88 dało trafienie Evelyn Adebayo, na co rywalki już nie odpowiedziały. Ostatnie sekundy to celne rzuty wolne gospodyń, dające drugą wygraną w sezonie! Quinntavia Bennett uzbierała 21 punktów, 9 zbiórek i 5 asyst, a 17 „oczek” dodała Tyler Scaife. W zespole z Gorzowa Wlkp. 27 punktów rzuciła Courtney Hurt, a punkt mniej Borislava Hristova.

ENERGA TORUŃ – POLSKA STREFA INWESTYCJI ENEA GORZÓW WLKP.  93:88  (19:13, 13:30, 19:13, 20:15, d: 7:7, d: 15:10)