sport.cz

W 9. kolejce eliminacji do MŚ zwycięstwo w grupie I odnotowali reprezentanci Polski. Biało-czerwoni pokonali Andorę 4:1. Z kompletem punktów w tej kolejce także Anglia i Węgry.

Anglia pokonała u siebie Albanię 5:0, a wszystkie bramki padły w pierwszej połowie meczu. W 9. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego na gola zamienił główkujący Maguire. Po upływie kolejnych 9 minut z bliskiej odległości piłkę w siatce umieścił główkujący Kane. 28. minuta to popis Hendersona. Ten wpadł w pole karne, ograł kilku rywali i w sytuacji sam na sam pewnie trafił do bramki. W 33. minucie znów w roli głównej Kane, który otrzymał piłkę na lewej stronie pola karnego i z ostrego kąta uderzył precyzyjnie na bramkę dając Anglikom podwyższenie prowadzenie. W doliczonym czasie pierwszej połowy Anglicy dośrodkowują z rzutu rożnego i hat-tricka ustanawia Kane.

Drugi mecz tej grupy to starcie Węgrów z San Marino. Węgrzy pokonali gości 4:0, zaś po pierwszej połowie prowadzili dwoma bramkami. Już w 6. minucie piękną akcję od prawej strony w pole karne przeprowadził Szoboszlai, który odegrał do kolegi, a później otrzymał podanie zwrotne i płaskim uderzeniem zza pola bramkowego wpakował piłkę do siatki. W 22. minucie dogranie z prawej strony w pole bramkowe na gola zamienił Gazdag.

Kolejne bramki padły w drugiej odsłonie. W 83. minucie znów na liście strzelców wpisał się Szoboszlai, który tym razem uderzał zza szesnastki. Kilka minut później do wolnej piłki dopadł Vecsei, który bez problemów umieścił futbolówkę pod poprzeczką.