Wczesne niż zwykle otwarcie kolejnej 9. serii gier TAURON Ligi dało trzy punkty Grupie Azoty Chemik Police, która pokonała w Kaliszu Energę MKS. Mistrzynie kraju sposobią się już do pierwszego meczu w Lidze Mistrzyń i będą nasłuchiwać wieści z Rzeszowa, gdzie swój mecz rozgrywa dotychczasowy lider – Developres.

Premierowy set dobrze rozpoczęła Martyna Czyrniańska, zaskakując serwisem oraz atakiem rywalki. Choć szybko kaliszanki pozbierały się do walki i wyrównały stan seta, to zaraz potem uwidoczniła się niewielka przewaga Chemika, który kontrolował grę w partii otwarcia. Skuteczny atak Martyny Łukasik zakończył pierwszego seta, którego losy zostały rozstrzygnięte w końcówce. W połowie mieliśmy remis 14:14. Zespół gości uzyskał minimalną przewagę, ale gospodynie doprowadziły do wyrównania po 19. Jednak w ostatnich akcjach skuteczniejsze były policzanki.

Partia druga to już zdecydowana przewaga przyjezdnych. Od 9:12 Chemik zdobył cztery punkty, a partię zakończyła znowu Martyna Łukasik.

W trzecim secie od stanu 10:10 gospodynie miały przewagę i wygrały zasłużenie. Roszady dokonane przez Jacka Nawrockiego nic nie dały i  kaliszanki pewnie osiągając metę w tej partii (25:19) złapały tlen, który wydawał się dać im potrzebną energię do sprawienia niespodzianki. Nic z tego. Przyjezdne rozpoczęły partię  od mocnego uderzenia, obejmując prowadzenie 6:2. Gospodynie goniły i doprowadziły do stanu 11:12. Na więcej mistrzynie Polski już nie pozwoliły. MVP została Agnieszka Kąkolewska, ale bardzo dobry mecz rozegrała Martyna Czyrniańska, która zdobyła 15 punktów w tym cztery blokiem.

Energa MKS Kalisz – Grupa Azoty Chemik Police 1:3 (22:25, 17:25, 25:19, 17:25)

MVP: Agnieszka Kąkolewska.

Energa MKS Kalisz: Kwiatkowska, Drużkowska, Żurowska, Miechowicz, Kempfi, Łukasik, Gałkowska, Mucha, Cygan, Dudek, Kucharska, Gajewska, Wysokińska, Bałuk

Grupa Azoty Chemik Police: Rios, Kowalewska, Kąkolewska, Brakocević-Canzian, Wasilewska, Połeć, Łukasik, Lipska, Czyrniańska, Milenković, Pol, Stenzel, Żurawska