LORYN GOODWIN

Siódmy mecz i czwarta wygrana w lidze. Beniaminek EBLK powoli rozpycha się w ekstraklasie.

Spotkanie zaczęło się od skutecznych akcji warszawskiego zespołu, choć przez moment na prowadzeniu były zawodniczki GTK. Sygnał do ataku dała Loryn Goodwin. Jej trafienia oraz Klaudii Sosnowskiej i Withney Knight dawały prowadzenie gospodyniom 14:5. Na tym warszawianki nie poprzestawały. GTK nie sprawiało problemów swoją obroną. Przewaga mpolonistek utrzymywała się na poziomie nawet ośmiu oczek. Po wznowieniu gry gdynianki trochę ocknęły się i szybko wróciły do gry. Po serii 9:2 dla GTK szybko przewaga polonistek wynosiła tylko 25:24. Po czasie jednak warszawianki wróciły na swoje tory i ponownie zaczęły budować przewagę. Po akcji 2+1 Withney Knight  gospodynie ponownie prowadziły dziewięcioma oczkami. Gdy równo z syreną trójkę zza połowy trafiła najskuteczniejsza w Polonii Loryn Goodwin (15 pkt w pierwszej połowie) miejscowe wyszły pierwszy raz na dwucyfrowe prowadzenie. Młody zespół GTK poza krótkimi momentami próbował tylko dorównywać gospodyniom.

Po zmianie stron Polonia chciała minimalnym nakładem sił uzyskać większe prowadzenie. Efekty były tylko chwilowe gdy po trafieniach Sosnowskiej i Knight gospodynie prowadziły 56:40. Zespół GTK nie był w stanie przełamać rywalek. Dopiero w czwartej kwarcie przewaga Polonii topniała nawet do siedmiu  oczek. Polonia nie forsowała tempa. Widać, ze trener Gordon chce przećwiczyć ustawienia z duetem Withney Knight-Teja Gorsić na boisku. Zawodniczki GTK mimo kilku okazji zmniejszenia strat nie były w stanie trafić nawet z niezłych pozycji. Mimo tego widocznymi postaciami w gdyńskim zespole były Julia Niemojewska i Aleksandra Parzeńska. Jak już GTK zbliżała się do rywalek to trójkę trafiła Weronika Preihs. W decydujących momentach, gdy GTK mogło próbować powalczyć to o sobie przypomniała Loryn Goodwin trafiają trójkę, a po chwili zaliczając przechwyt i asystę przy kolejnym takim trafieniu Preihs. Na zegarze pozostało 1,5 minuty a gospodynie prowadziły trzynastoma punktami. To dawało już spokojne dowiezienie wygranej do końca spotkania.

Najskuteczniejszą zawodniczką w Polonii była Loryn Goodwin z 21 pkt, 6 zbiórkami, 7 asystami i 3 przechwytami.

SKK POLONIA WARSZAWA – GTK GDYNIA  77:65 (23:15, 20:16, 13:15, 21:19)