w 9. serii spotkań TAURON Ligi beniaminek Opola zrehabilitował się za trzy ostatnie porażki, wygrywając po zaciętej walce z #VolleyWrocław 3-2. O sukcesie UNI przesądziły dwie partie – pierwsza i decydująca – wygrane na przewagi.

Uni Opole, jak na beniaminka, radzi sobie w tym sezonie bardzo dobrze. My musimy skupić się na swojej grze, tym co mamy do zaprezentowania. Jeśli wyjdziemy na ten mecz w pełni skoncentrowane i tę koncentrację uda się nam utrzymać przez cały czas – wierzę, że do Wrocławia wrócimy z trzema punktami – powiedziała Magdalena Hawryła, środkowa #VolleyWrocław.

Pierwsza połowa była pomyślna dla zespołu gości, który prowadził m.in. 11:14 oraz 12:17. Im jednak było bliżej końca, tym lepiej grał beniaminek i straty zostały odrobione – z 22:24 na 25:24. #VolleyWrocław odrobił jeszcze straty i walczył na przewagi, zwyciężając ostatecznie 30:28. Gospodynie były lepsze w bloku i zagrywce – po 4:2. Regiane Bidias zdobyła 7 pkt, a Anna Bączyńska 5.

Drugi set miał podobny przebieg co pierwszy. Po wyrównanym początku (6:6) górę zaczęła brać drużyna gości, która w połowie prowadziła 9:14. Opolanki znów goniły i nie wiele brakowało, żeby znowu doszło do gry na przewagi, ale wrocławianki na samym finiszu postawiły kropkę nad i. W ich szeregach wyróżniała się Karolina Fedorek, która po dwóch setach miała 11 pkt w tym jednego asa i trzy bloki. Ten ostatni element zdecydowanie lepiej funkcjonował u #VolleyWrocław w drugim secie niż w pierwszym.

UNI Opole rozpoczęło z mocnego uderzenia, obejmując na początku III seta prowadzenie. Potem przewaga opolanek była minimalna, ale stabilna – 13:11, 16:14 i 21:19. Ostatni fragment wrocławianki wygrały 6:1 i całego seta. Po trzech partiach Aleksandra Gromadowska i Karolina Fedorek miały zdobyte po czternaście punktów, a Andrea Kossanyiova 13. Dobrze funkcjonował blok przyjezdnych – 9 pkt oraz 13 wybloków po trzech setach.

Czwarty set był już bez historii. UNI Opole miało zdecydowaną przewagę i doszło do tie breaka, co przewidywało w tym spotkaniu wielu ekspertów. Decydujący set był tak samo zacięty i emocjonujący jak całe spotkanie. Oba zespoły miały w sumie 30 bloków, 16 po stronie gospodyń.

UNI Opole – #VolleyWrocław 3:2 (30:28, 23:25, 22:25, 25:16, 17:15)

MVP: Anna Bączyńska

UNI Opole: Orzyłowska, Stronias, Bidias, Pellegrino, Borawska, Pamuła, Muszyńska, Wołodko, Makarowska, Bączyńska, Adamek

#VolleyWrocław: Wellna, Gromadowska, Hawryła, Kossanyiova, Murek, Szady, Pańko, Chorąża, Kocić, Bodasińska, Fedorek, Kaczmar, Stancelewska, A. Adamek, Bałucka

Źródło: tauronliga.pl