Definitywne zamknięcie pierwszej rundy fazy zasadniczej  TAURON Ligi miało miejsce na Kujawach, gdzie Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz wyszarpał w pięciosetowym boju zwycięstwo. Będący w słabej formie Energa MKS Kalisz po trzech setach spotkania miał zdobyty punkt, ale na tym zakończyło się co dobre dla tej ekipy i 9. porażka stała się faktem.

W inauguracyjnej partii przez długi czas żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać znaczącej. W połowie seta bydgoszczanki odskoczyły na trzy punkty, ale  za chwilę na tablicy wyników pojawił się rezultat remisowy (21:21). W końcówce więcej zimnej krwi wykazały miejscowe i po ataku Drużkowskiej zakończyły seta. Z kolei druga partia od samego początku układała się po myśli przyjezdnych, które imponowały grą w defensywie i kontrataku. Przewaga kaliszanek rosła w błyskawicznym tempie (5:2, 9:3, 16:3). Miejscowe nie były w stanie skutecznie się przeciwstawić. Zespół z Kalisza poszedł za ciosem i III seta rozpoczął prowadząc 6:3. Bydgoszczanki sukcesywnie zaczęły niwelować straty doprowadzając do remisu (10:10). Od tego momentu prowadzenie przechodziło z rąk do rąk W końcówce Pałac odskoczył na trzy „oczka” przewagi (23:20) i nie dał sobie już wydrzeć tego seta. Czwarta partia była niezwykle zacięta. Przez długi czas minimalną przewagę posiadały przyjezdne. Bydgoszczanki doprowadziły do remisu (20:20). W końcówce więcej wyrachowania wykazały siatkarki MKS-u doprowadzając do tie-breaka. W nim zespół z Kalisza wygrywał 4:0. Miejscowe odpowiedziały pięcioma punktami z rzędu i wyszły na prowadzenie 5:4. Pałac utrzymywał dwu punktową przewagę przez długi czas i w końcówce choć rywalki mocno naciskały nie zaprzepaścił szansy i zwycięstwem zakończył mecz.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – Energa MKS Kalisz 3:2 (25:22, 16:25, 25:22, 24:26, 15:12)

MVP: Magdalena Saad