Źródło: Wisła Kraków S.A

W Grodzisku Mazowieckim Warta Poznań zmierzyła się z Wisłą Kraków w ramach 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Warta Poznań już po kilkunastu sekundach pierwszej połowy umieściła piłkę w bramce Wisły. Okazało się jednak, że był spalony i gol nie mógł zostać uznany. Pierwsze 45. minut głównie toczyło się w środku boiska i nic z tego nie wynikało. Poza tym oba zespoły nie prezentowały nadzwyczajnie dobrej gry, o czym może świadczyć statystyka celnych strzałów. Warta oddała taki jeden, a Wisła dwa.

W drugiej połowie jeden jak i drugi klub musiał bardziej się otworzyć i więcej atakować jeśli chciał zdobyć trzy punkty. Najczęściej kończyło się na wrzutkach lub niecelnych strzałach na bramkę rywala. W 67. minucie spotkania Ivanov podał do Adama Zrelaka, a ten wyprowadził Wartę Poznań na prowadzenie. Już w 78. minucie zrobiło się groźnie w polu karnym Wisły, po wrzutce, która ostatecznie nie znalazła adresata. W doliczonym czasie gry remis Wiśle wywalczył Michal Frydrych strzałem głową. To już czwarty gol w tym sezonie tego piłkarza.

Po tym spotkaniu Wisła Kraków znajduję się na 13. miejscu, a Warta Poznań na miejscu spadkowym – 17.

Warta Poznań – Wisła Kraków 1:1 (0:0)

67′ 1:0  Adam Zrelak (asysta Ivanow)

90+4′ Michal Frydrych (asysta Hugi)

Warta Poznań: Lis, Grzesik, Ivanov, Szymonowicz, Trałka, Kiełb, Kopczyński, Czyż (62′ Sangowski), Kupczak, Kuzimski (62′ Czyżycki), Zrelak (80′ Rodriguez).

Wisła Kraków: Kieszek, Hanousek, Frydrych, Szota, Gruszkowski (86′ Plewka), El Mahdioui, Młyński (61′ Savić), Škvarka (70′ Kliment), Żukow (86′ Kuveljić), Yeboah (70′ Hugi), Brown Forbes.