W drugiej kolejce siatkarskiej Ligi Mistrzów Chemik Police rozegrał spotkanie na wyjeździe z ZOK Ub. Polskie siatkarki poradziły sobie z rywalkami wygrywając 3:1

Chemik Police zaczął dobrze już od pierwszego seta. Punkty regularnie zdobywała zarówno z ataku jak i serwisu Agnieszka Kąkolewska. Skutecznie atakowała również Martyna Łukasik. Tak dobrej skuteczności zabrakło rywalką, które o wiele częściej się myliły. Dzięki temu Policzanki wygrały pierwsze seta 25:20.

W drugim nie było już tak kolorowo. Od początku seta Chemik pozwolił ZOK UB zdobyć serią kilka punktów, przez co gospodynią było łatwiej grać z zapasem punktowym. Policzanki próbowały odrabiać straty w końcówce dobrymi atakami Łukasik, Kąkolewskiej czy chociażby asem serwisowym Martyny Czyrniańskiej, ale na nic się to zdało. Chemik Police przegrał drugą partię 18:25.

W trzecim secie dobra gra Chemika wróciła, a ZOK UB popełnił w nim kilka błędów technicznych, co wykorzystywały bez zarzutu siatkarki z Polic. W końcówce trzy punkty z rzędu zdobyła dla Chemika Agnieszka Kąkolewska: jeden blokiem i dwa atakiem kończąc tego seta zwycięstwem 25:20.

Czwarty set okazał się tym rozstrzygającym losy meczu. Od początku lepiej w niego weszły siatkarki Chemika Police, które zdobyły kilka punktów z rzędu, nie ustrzegły się oczywiście też błędu technicznego i serwisowego w wykonaniu Martyny Łukasik. Mimo to, to one były na prowadzeniu i nadawały bieg temu setowi. Mecz wynikiem 25:16 na korzyść Chemika zakończyła blokiem Agnieszka Kąkolewska.

Dzięki temu zwycięstwu Chemik Police dopisał sobie kolejne trzy punkty.

ZOK UB – Chemik Police 1:3 (20:25;25:18;20:25;16:25)

ZOK UB: Jaksic, Dordevic, Vrcelj, Djordjevic, Gligoric, Novosel, Rankovic, Kecman, Lukic, Durdevic, Pavlovic, Vucicevic, Petranovic, Medic.

Chemik Police: Żurawska, Stenzel, Kowalewska, Rios, Kąkolewska, Lipska, Milenkovic, Wasilewska, Brakocevic, Połeć, Ziółkowska, Czyrniańska, Łukasik.