W 11. kolejce PlusLigi Cuprum Lubin zmierzył się u siebie z Jastrzębskim Węglem. Siatkarze z Jastrzębia wygrali 3:0.

Pierwszy set przebiegał najbardziej wyrównanie. Cuprum Lubin tylko w nim potrafił utrzymać rytm Jastrzębskiego Węgla i trzymać się wyniku. Ostatecznie po długiej walce, która zakończyła się grą na przewagi Jastrzębski Węgiel zwyciężył 30:28.

Drugi set to już pokaz siły Jastrzębian. O ile początek seta był jeszcze dość wyrównany, o tyle czym było dalej tym bardziej Jastrzębski Węgiel odskakiwał na kolejne oczka, budując przewagę nad rywalem. Świetnie w tym secie spisywał się chociażby Łukasz Wiśniewski. Skończyło się wynikiem 25:18 dla przyjezdnych.

Trzeci set miał być postawieniem kropki nad i. Tak też się stało. Jastrzębie jeszcze z większą przewagą niż w drugim secie zwyciężyła nad Cuprum Lubin. Tym razem partia zakończyła się wynikiem 25:17 dla Jastrzębian i 3:0 w całym spotkaniu.

Dzięki zwycięstwu Jastrzębski Węgiel umocnił się jeszcze na drugim miejscu w tabeli PlusLigi, Cuprum Lubin natomiast znajduje się na dziewiątym miejscu z dorobkiem dwunastu punktów.

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 0:3 (28:30;18:25;17:25)

Cuprum Lubin: Bociek, Ferens, Gierzot, Gunia, Kapica, Kaźmierczak, Maruszczyk, Pietraszko, Sas, Sekita, Stępień, Szymura, Waliński.

Jastrzębski Węgiel: Biniek, Boyer, Clevenot, Czerny, Dryja, Fornal, Gladyr, Granieczny, Hadrava, Macyra, Popiwczak, Rakowski, Strzymszok, Syrnol, Szwed,  Szymura, Toniutti, Tervaportti, Wiśniewski.