Legia

Legia Warszawa wygrała zaległy mecz 3. kolejki PKO Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin, dzięki czemu wydostała się ze strefy. Wojskowi pod wodzą nowego starego trenera Vukovicia pokonali Zagłębie Lubin 4:0.

Legia prowadziła już po pierwszej połowie. Celnie w 21. minucie na bramkę gości z Lubina uderzał zza szesnastki Slisz, ale tym razem interweniował skutecznie Hładun.

W 26. minucie znów dużą rolę w akcji Legii odegrał Slisz. Ten zagrał z głębi pola piłkę górą w pole karne, zaś na futbolówkę nadbiegł Lopes, który na wślizgu wpakował ją do siatki. Kilka minut później wyrównania próbował szukać Szysz, który uderzał podobnie jak dziesięć minut wcześniej Slisz, lecz na posterunku był Artur Boruc.

Do przerwy mistrzowie Polski prowadzili 2:0. W 39. minucie po dograniu z lewej strony piłkę głową ponownie w bramce umieścił Lopes.

Kolejnych trafień doczekaliśmy się w drugiej odsłonie spotkania. W 49. minucie piłkę na linię bramkową posyłał z prawej strony Josue, zaś z najbliższej odległości gola zdobył Pekhart. Cztery minuty później znów kluczowe podanie wykonał Josue. Tym razem dogrywał z rzutu wolnego, a piłkę w siatce umieścił uderzający szczupakiem Hołownia.

W 60. minucie Legia miała sporo szczęścia we własnym polu karnym. W piłkę nie trafił Wieteska, ale pojedynek jeden na jednego z rywalem wygrał Boruc, później strzały z dystansu Zagłębia, ale po obu futbolówka obijała słupek.

Obecnie Legia ma 15 pkt, co daje jej 15. miejsce, ale wciąż warszawianie mają jeden zaległy mecz. Zagłębie zagrało komplet spotkań w 18. kolejkach i ma 20 pkt, co daje 13. miejsce. Lider Lech zgromadził ich aż 38.

PKO Ekstraklasa – 3. kolejka                                                                               Legia Warszawa 4:0 Zagłębie Lubin                                                                        Bramki: 26′ Lopes, 39′ Lopes, 49′ Pekhart, 53′ Hołownia