ALEKSANDER ATANASIJEVIĆ, fot. Anna Kmiotek, polski-sport.com

13. serii gier PlusLigi Cerrad Czarni nie będą chcieli pamiętać. Żegnając się z radomską halą MOSiR nie zdołali zagrozić PGE Skrze Bełchatów, przegrywając wyraźnie w trzysetowym pojedynku.

Przybywający na ostatni mecz do niewielkiej hali MOSiR w Radomiu bełchatowianie liczyli się trudami spotkania, ale ich obawy nie potwierdziły się na parkiecie.

Premierowa odsłona była wyrównana tylko przez pierwsze akcje 5:5, po kolejnych na prowadzeniu byli bełchatowianie. Duża w tym zasługa świetnie spisującego się Mateusza Bieńka nie tylko na siatce, ale i w polu zagrywki. To głównie dzięki niemu PGE Skra w połowie set miała pięć punktów przewagi nad gospodarzami 15:10. Po stronie Cerradu dobrze spisywał się Rafał Faryna, ale był osamotniony w walce z silniejszym rywalem, który w końcówce kontrolował sytuację na boisku 22:16. Atak Mateusza Bieńka zakończył seta wynikiem 25:20 dla bełchatowian.

Podobnie wyglądała druga partia. Bełchatowianie szybko przejęli inicjatywę na boisku 8:5 i pilnowali wyniku. W tej partii w bełchatowskiej Skrze do walki o punkty włączyli się  Dick Kooy oraz Karol Kłos i różnica między zespołami urosła do sześciu oczek 17:11. Tej przewagi radomianom nie udało się odrobić i partia, tak jak pierwsza, zakończyła się wygraną podopiecznych Slobodana Kovaca 25:19.

Set numer trzy niczym nie różnił się od dwóch poprzednich. Już na początku Skra uzyskała niewielką przewagę 9:7 i pilnowała wyniku 14:10. Choć radomianie walczyli – punkty zdobywał Paweł Rusin i Bartłomiej Lemański – to nie udało im się zbliżyć do rywali, którzy cały czas kontrolowali sytuację na boisku 20:15. Dopiero w końcówce radomianie zniwelowali straty do dwóch oczek 22:20, ale nie odwrócili losów spotkania. Seta wygrali bełchatowianie 25:22.

Cerrad Enea Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów 0:3 (20:25, 19:25,22:25)

MVP: Mateusz Bieniek

Cerrad Enea Czarni Radom: Sadkowski, Ostrowski, Kędzierski, Lemański, Rusin, Gąsior, Warda, Berger, Faryna, Firszt, Santana, Parkinson, Masłowski, Nowowsiak

PGE Skra Bełchatów: Sawicki, Kłos, Schulz, Kooy, Täht, Ebadipour, Atanasijevic, Łomacz, Adamczyk, Bieniek, Mitić, Piechocki, Milczarek

Źródło: plusliga.pl