DAMIAN KULIG / BM Slam Stal Ostrów Wlkp.

Pierwsza kwart dla mistrzów Polski. I słupszczanie mieli problemy z faulami ważnych zawodników. Jednak druga połowa była warta mianem hitu kolejki.

Trafienia Palmera, Younga (trójka) oraz Kuliga (pięć oczek) dawało mocne wejście w mecz mistrzom Polski. Prowadzenie 10:0 po nie co dwóch minutach mogło ustawić rozpoczęcie spotkania. Słupszczanie serią sześciu oczek z rzędu zmniejszyli straty do stanu 16:15 na trzy minuty do końca kwarty. W końcówce ostrowianie pokazali, że to oni chcą rozdawać karty w spotkaniu. Po pierwszej kwarcie prowadzili 25:15. W końcówce aktywny był Andersson w barwach Stali.

W drugiej kwarcie obie drużyny nie grały już tak ofensywnie, a dzięki rzutom Klassena i Lewisa Grupa Sierleccy Czarni ciągle byli w grze. Ostrowianie nie pozwalali jednak na zbyt dużo i powoli zaczęli kontrolować wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie jednak ponownie Lewis zbliżył przyjezdnych do stanu 40:30 po pierwszej połowie.

W trzeciej kwarcie ponownie niezwykle aktywny był Damian Kulig i dzięki niemu ekipa trenera Igora Milicicia powiększała przewagę. Zespół ze Słupska nie chciał pozwolić na wiele więcej, a mógł liczyć przede wszystkim na Marcusa Lewisa. Po późniejszych akcjach Jakuba Musiała przegrywał tylko trzema punktami! Po 30 minutach było zaledwie 62:58. W kolejnej części meczu James Florence ponownie powiększał przewagę gospodarzy i dawał swojej drużynie trochę spokoju. Jak się okazało – tylko na chwilę. Kolejne zagrania Garretta, Younga i Lewisa sprawiły, że Grupa Sierleccy Czarni zbliżyli się na punkt. W decydujących momentach na dziewięć sekund do końca najpierw złe podanie zalicza Florence, a ta pada łupem Bau Beecha i on prowadzenie Czarnym. Po czasie dla trenera Milicicia, Kobi Simmons popełnia błąd kroków na trzy sekundy do końca. W końcówce Lewis nie trafia dwóch wolnych a piłka pada łupem słupszczan i to oni wygrali.

Najskuteczniejszymi na boisku byli dla Czarnych Anthony Marcus Lewis z 22 pkt oraz Marek Klassen z 18 oczkami. Dla mistrzów Polski 18 zdobył Damian Kulig, a 14 dorzucił Kobi Simmons.

ARGED BM STAL OSTRÓW WLKP. – GRUPA SIERLECCY CZARNI SŁUPSK  82:83  (25:15, 15:15, 22:28, 20:25)