TREVOR CLEVENOT, fot. Anna Kmiotek, polski-sport.com

W 18. kolejce PlusLigi siatkarze z Jastrzębia zmierzyli się z rzeszowianami. Jastrzębski Węgiel wyszedł z tego spotkania zwycięsko wygrywając 3:1.

Pierwszy jak i drugi set był wyrównany, choć ostatecznie oba z nich padły łupem Jastrzębskiego Węgla. Asseco Resovia Rzeszów nie odbiegała bardzo poziomem gry od swoich rywali, ale zawsze brakowało im czegoś do wygrania któregoś z setów (w drugiej partii mieli przewagę czteropunktową, ale ją roztrwonili). Pierwszy set zakończył się wynikiem 26:24, a drugi 25:23.

W trzecim secie to wreszcie Rzeszowianie w połowie partii odskoczyli serią na kilka punktów. Jastrzębski Węgiel nie był w stanie tej przewagi odrobić już do końca trwania seta. Dzięki temu Resovia wygrała go 25:20.

Czwarty set na niezadowolonych siatkarzy Jastrzębskiego Węgla (po przegranej wcześniejszej partii) podziałał motywujący. Jurij Gladyr serwował bardzo mocno, a to dawało kontrataki Jastrzębianom, którzy bez problemu je kończyli. Jastrzębianie wygrali 25:19 i całe spotkanie 3:1.

Dzięki wygranej Jastrzębski Węgiel kontynuuje świetną passę zwycięstw, a Asseco Resovia Rzeszów zalicza pierwszą przegraną pod wodzą Marcelo Mendeza.

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (26:24;25:23;20:25;25:19)

MVP: Trevor Clevenot

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Gladyr, Clevenot, Toniutti, Wiśniewski, Fornal, Popiwczak, Tervaportti, Baroti, Szymura

Resovia: Muzaj, Kochanowski, Cebulj, Drzyzga, Kozamernik, Deroo, Zatorski, Bucki, Szerszeń, Woicki